Pozbadz sie twardej skory na dobre! Jak usunac twarda skore ze stop

  Pozbądź się twardej skóry na dobre! Jak usunąć twardą skórę ze stóp

  27 mar 2020

  Twoje stopy mogą ciężko pracować, lecz wcale nie musi to oznaczać, że skóra będzie twarda, jeśli tylko zapewnisz im potrzebną pielęgnację. 

  Pozbądź się twardej skóry na dobre! Jak usunąć twardą skórę ze stóp

  Jak rozprawić się z twardą skórą

  Twarda skóra i popękane pięty nigdy nie wyglądają dobrze, lecz sprawa jest bardziej poważna niż sam wygląd – dolegliwości te mogą prowadzić do łuszczenia się i pękania skóry podczas chodzenia. Jeśli dokuczają Ci popękane pięty i twarda skóra i wciąż nie udało Ci się znaleźć rozwiązania, które działa, mamy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym przywrócisz gładkość i zdrowie stóp.

  Czym jest twarda skóra na moich stopach?

  Twarda skóra może wyglądać różnie u różnych osób, lecz często są to szorstkie, nierówne miejsca na skórze o żółtawym kolorze.1,2 Skóra ta jest zwykle mniej wrażliwa na dotyk niż otaczający ją zdrowy naskórek i jest dosyć gruba.1,2 Te obszary skóry, zwane modzelami, są mniej „wyodrębnione” niż odciski, które są bardziej miękkie, ale mają podobne przyczyny.4,5

  Miejsca, w których twarda skóra pojawia się najczęściej to pięty i palce, szczególnie małe palce. Powszechnie występuje także na śródstopiu, gdzie skóra ma największy kontakt z butami podczas chodzenia.1,2

  Co powoduje twardnienie skóry?

  Twardą skórę powoduje zbyt małe nawilżenie górnych warstw skóry.1 Częściej występuje ona u osób, które wywierają większy nacisk na stopy: sportowców, osób długo pracujących w pozycji stojącej, osób starszych, osób spędzających dużo czasu w suchym otoczeniu z klimatyzacją lub centralnym ogrzewaniem oraz osób noszących źle dopasowane obuwie – np. buty, które są za małe, zbyt luźne lub powodują ciągłe ocieranie się skóry o but.4

  Twarda skóra pojawia się, kiedy naskórek o coś ociera, np. w zbyt ciasnym bucie.1,2 Prowadzi to do tworzenia się modzeli na bardziej kościstych obszarach stóp, które są najbardziej obciążone podczas chodzenia. Chodzenie boso, długie godziny w pozycji stojącej lub wielokrotny duży nacisk na stopy, np. podczas biegania, może przyspieszać tworzenie się modzeli, co wyjaśnia dlaczego to właśnie sportowcy często skarżą się na twardą skórę stóp.3

  Spędzanie wielu godzin na nogach może powodować twardnienie skóry – a jeśli związane jest z Twoją pracą, np. fryzjera czy ochroniarza, trudno go uniknąć. Stosowanie silnych środków myjących i detergentów do stóp i długie przebywanie w suchym otoczeniu z klimatyzacją lub centralnym ogrzewaniem także może powodować twardnienie skóry. Częstotliwość występowania tej przypadłości zwiększa się wraz z wiekiem.

  Pamiętaj o nawilżaniu stóp specjalnym kremem, np. z gamy kremów nawilżających marki Scholl.

  Przydatne wskazówki dotyczące zapobiegania twardnieniu skóry3

  Po wzięciu prysznica lub kąpieli zawsze dokładnie osusz stopy, a następnie zastosuj specjalny krem nawilżający do stóp, np. z gamy produktów marki Scholl. 

  Noś wygodne, odpowiednio dopasowane buty, unikając zbyt luźnych, za ciasnych lub powodujących ciągłe ocieranie się skóry stopy o but.

  Reaguj na ból stóp możliwie najszybciej, gdyż może on zwiastować nadchodzące problemy.

  Znajdź najlepsze dla siebie codzienne rytuały pielęgnacji stóp. Poświęcając każdego dnia minimum czasu i wysiłku sprawisz, że Twoje stopy będą gładsze i zdrowsze.

  Jeżeli masz skłonności do twardej skóry lub dużo pracujesz w pozycji stojącej, możesz potrzebować dodatkowego wsparcia żelowych wkładek, takich jak te z gamy produktów marki Scholl. 

  Dlaczego ważne jest usuwanie twardej skóry ze stóp?

  Nieleczone modzele i twarda skóra mogą sprawić, że skóra straci elastyczność, z czasem stanie się mniej wrażliwa i bardziej sucha, opuchnięta i popękana. Jak można sobie wyobrazić, często wiąże się to z bólem i może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów skórnych. 1-3 Marka Scholl oferuje skuteczne kremy nawilżające na popękane pięty. 

  Przydatne wskazówki dotyczące leczenia i usuwania twardej skóry

  Usuwanie twardej skóry jest proste – wystarczą produkty usuwające zrogowaciały naskórek oraz kosmetyki nawilżające i odżywcze marki Scholl. Produkty te można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, w zależności od tego, czy masz bardzo twardą skórę, czy może starasz się zapobiec twardnieniu skóry swoich stóp. Pilniki elektroniczne Expert Care można dopasować do konkretnych potrzeb dobierając odpowiednią głowicę, aby Twoje stopy były gładkie jak nigdy dotąd. 

  Materiały źródłowe

  1Medical News today. Causes of yellow feet. Data dostępu: grudzień 2019.
  https://www.medicalnewstoday.com/articles/325874.php

  2Healthline. How to remove hard skin. Data dostępu: grudzień 2019.  
  https://www.healthline.com/health/hard-skin-removal

  3Cleveland Clinic. Calluses. Data dostępu: grudzień 2019.
  https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/16825-calluses

  4Healthline. All about corns and calluses. Data dostępu: grudzień 2019.
  https://www.healthline.com/health/corns-and-calluses

  5NHS. Corns and Calluses. Data dostępu: grudzień 2019.
  https://www.nhs.uk/conditions/corns-and-calluses

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​