Odpocznij


W jaki sposób pozbyć się uczucia zmęczonych stóp?

Ciepła kąpiel stóp z dodatkiem soli mineralnych lub specjalnego płynu do kąpieli pomoże pozbyć się napięcia i usunąć zmęczenie. Aby stopy całkowicie odpoczęły, należy masować je pod strumieniem wody oraz wykonać ćwiczenia. Spróbuj obracać nogami w kostkach, poruszać palcami i wyciągać je lub przesuwać podeszwami stóp po szklanych kuleczkach na dnie miski. Na koniec kąpieli polewaj stopy naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, by pobudzić krążenie. Jeśli nie masz czasu, możesz schłodzić i odświeżyć zgrzane, zmęczone nogi i stopy, używając dezodorantu do stóp marki Scholl.

Jak powinnam masować swoje stopy?

Nie musisz być profesjonalną masażystką, aby okazać swoim stopom trochę uczucia. Przygotuj odświeżającą kąpiel i delikatnie masuj obie stopy przez 10 minut. Wykonaj prosty masaż:

1. Nałóż na stopy niewielką ilość olejku do masażu.

2. Zacznij delikatnie masować stopy, zaczynając od palców. Potem rozmasuj boki, podeszwę i piętę, a na końcu kostkę i podbicie. 

3. Delikatnie uciskaj kciukiem opuszki palców u stóp.

4. Przesuwaj powoli kciuk od pięty w kierunku palców wzdłuż wewnętrznej części stopy, a później wzdłuż jej grzbietu.

5. Trzymając palec stopy między kciukiem i palcem wskazującym, delikatnie go wyciągnij i powtarzaj tę czynność aż wymasujesz wszystkie palce stóp.

6. Chwyć jedną dłonią za grzbiet stopy, a drugą za podeszwę. Następnie przesuwaj dłonie w różne strony, jakbyś chciała wykręcić mokry ręcznik.