Potliwość stóp


Dlaczego stopy się pocą?

Na skórze stóp znajduje się około 250 000 gruczołów potowych - więcej niż na jakiejkolwiek innej części ciała. Pot jest zupełnie naturalny. Utrzymuje miękkość i elastyczność skóry oraz kontroluje temperaturę stóp.
Ludzie często myślą, że pot powoduje nieprzyjemny zapach stóp, ale tak nie jest. Nieprzyjemny zapach spowodowany jest przez bakterie, których namnażaniu się w butach sprzyja ciepło i wilgoć. Atakują one cząsteczki potu, powodując ich rozkład i wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. 

Jak zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi stóp?

Aby pozbyć się nadmiernej potliwości stóp, należy nosić skarpety wykonane z naturalnych materiałów, np. bawełny, oraz buty, które umożliwiają stopom oddychanie, dzięki czemu zmniejszają rozwój  grzybów i bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Innym sposobem jest używanie dezodorantów do butów, jak np. Scholl Fresh Step Dezodorant do butów, który eliminuje nieprzyjemny zapach. Przy nadmiernej potliwości pomocny będzie Scholl Fresh Step Antyperspirant do stóp, jednak równie ważna jest higiena stóp. Wypróbuj także odświeżający Dezodorant do stóp lub Wkładki przeciwpotne do butów marki Scholl, z aktywnym węglem drzewnym, które pomogą pozbyć się przykrych zapachów.

Więcej informacji o produktach Scholl zapobiegających nieprzyjemnemu zapachowi