Wkładki do codzinnego obuwia


Ból w okolicach pięt może mieć różnorodne przyczyny, takie jak uraz mechaniczny, zgrubienia lub po prostu nieprawidłowa postawa ciała, czy niewłaściwy sposób stawiania kroków. Istnieje wiele sposobów, które mogą przynieść ulgę Twoim stopom. Oczywiście nic nie zastąpi wypoczynku po ciężkim dniu. Warto jednak wypróbować wkładki Scholl GelActiv do Codziennego Obuwia, które stanowią wsparcie dla Twoich stóp, korygując ich ułożenie. Żelowa struktura stanowi barierę ochronną pomiędzy stopami a twardym, nieregularnym podłożem.

 

Jak działają wkładki do butów?
Wkładki umieszcza się wewnątrz obuwia. Żelowa “poduszka”, która oddziela Twoją stopę od wnętrza butów (a także od podłoża) ma właściwości amortyzujące, przez co zwiększa poczucie komfortu. Wystarczy usunąć wkładki umieszczone w butach przez producenta, a następnie przyciąć wkładki Scholl do odpowiedniego rozmiaru (szczegóły dotyczące tego, jak to zrobić znajdziesz na opakowaniu). Teraz wystarczy włożyć wkładki do butów, a różnicę poczujesz już przy pierwszych krokach.


Dlaczego warto stosować wkładki?
W większości typowych pozycji, które przyjmujemy w ciągu całego dnia nacisk na stopy jest bardzo duży. Może to nadwyrężyć nasze mięśnie i kości. Dlatego warto zadbać o dodatkowe wsparcie dla stóp, aby zapewnić im większy komfort. Średnio w ciągu całego życia pokonujemy pieszo odległość trzykrotnie większą od obwodu Ziemi. Nasze stopy nie mają zatem łatwego życia. Dlatego należy się im wyjątkowa troska. Wkładki zapewniają poczucie komfortu i zmniejszają nacisk na stopę.


Wkładki Scholl GelActiv do codziennego obuwia
Wkładki Scholl GelActiv występują w dwóch wersjach: do codziennego oraz do sportowego obuwia. Jednak to właśnie wkładki do codziennego obuwia są niezwykle pomocne podczas zwykłych, rutynowych czynności, które wykonujemy w ciągu dnia. Technologia GelActiv wykorzystuje żelowe elementy w taki sposób, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i ochronę tym obszarom stóp, które potrzebują tego najbardziej. Są one idealne dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i są na nogach przez większość dnia np. ze względu na pracę zawodową. Przedstawiciele zawodów, które wymuszają pozycję stojącą (np. kelner, listonosz, fryzjer) na pewno docenią właściwości wkładek do butów. Wkładki Scholl wspomagają i amortyzują pięty oraz stopy by uniknąć bólu oraz innych dolegliwości związanych z dyskomfortem stóp. Niwelują one także wstrząsy wynikające z chodzenia po nierównych powierzchniach. Żelowa warstwa sprawia, że nierówności terenu są mniej odczuwalne, a nacisk na stopę zmniejsza się. Jest to bardzo ważne w przypadku codziennych aktywności. Wkładki żelowe do butów stanowią podporę dla podbicia stopy i pięt. Wkładki do butów Scholl GelActiv są także niezwykle praktyczne, ponieważ możesz je w każdej chwili wyjąć, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste.