Sucha skóra

 

Czas pożegnać nieatrakcyjną skórę na Twoich stopach. Przestań czuć zakłopotanie – zamiast tego spraw, aby skóra Twoich stóp była miękka i jedwabiście gładka, dzięki czemu znowu będziesz z dumą je pokazywać.

Czym jest sucha skóra, dlaczego powstaje na stopach i co z tym robić?

Każdego dnia spędzamy wiele godzin na naszych stopach, więc nie można dziwić się, że skóra na podeszwach jest odwodniona i podrażniona.  Odwodnienie sprawia, że staje się sucha, szorstka, a czasami nawet pęka. Wysychanie skóry wynika z braku wilgoci. Może być on spowodowany przez wiele powodów, jak np.  zbyt częste kąpiele w gorącej wodzie, nadmierne używanie mydła, wystawianie skóry na suche powietrze lub wiatr (zwłaszcza zimny). Inne czynniki to zbyt długie stanie oraz niedopasowane, obcierające stopy buty lub nadwaga.

Jeśli chcesz zapobiec wysychaniu skóry stóp i zachować je jedwabiście gładkimi i miękkimi, trzeba poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Usuwaj martwy naskórek i nakładaj codziennie krem nawilżający, aby utrzymać skórę w stanie optymalnego nawodnienia i elastyczności.  Nawilżanie zapobiegnie także pękaniu pięt, spowodowanym przez nacisk ciała na suchą skórę pięty podczas chodzenia.

SCHOLL POLECA NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE

Scholl Velvet Smooth™ Krem nawilżający do codziennej pielęgnacji - wypróbuj go, aby mieć miękkie, piękne stopy. Aplikuj każdego dnia w celu utrzymania naturalnej miękkości stóp.

Piękne stopy

Zastosuj nasze porady, co znacznie zmniejszy szansę wysuszenia skóry i nauczy Cię, jak podchodzić do stóp z sercem i uwagą. Domowe zabiegi pedicure są perfekcyjnym sposobem na zrelaksowanie się, przy jednoczesnym zapewnianiu swoim stopom optymalnej kondycji.