Regularne nawilżanie dla pięknych i zdrowych stóp


Ciężkie zimowe buty, długie noce przetańczone na parkiecie, czy poranny jogging… Nasze stopy nie mają łatwego życia. Bez względu na to, jaki tryb życia prowadzisz, pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu Twojej skóry, w tym także skóry stóp! Skóra stóp jest podatna na działanie suchego powietrza, ponieważ znajduje się tam mniej naturalnych olejków niż w przypadku innych partii ciała. Na szczęście odpowiednie nawilżenie skóry stóp jest znacznie łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że wyrobisz sobie kilka prostych nawyków, a będziesz mogła cieszyć się nawilżoną i gładką skórą.

Dlaczego nawilżanie jest tak ważne?
Odpowiednie nawilżenie to podstawa pielęgnacji skóry. Dlatego wybierz kosmetyki, które najlepiej zadbają o komfort Twoich stóp. Kremy do stóp o intensywnym działaniu są wchłaniane przez skórę, co sprzyja utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia. Tworzą one także dodatkową warstwę ochronną dla Twojej skóry. Odżywcze składniki, na których opiera się formuła Kremu Regenerującego do Suchej Skóry Scholl sprawia, że Twoja skóra jest idealnie nawilżona. Możesz bezpiecznie stosować nawilżające kremy do stóp na co dzień, po peelingu lub po prysznicu, aby zachować odpowiednie nawilżenie i gładkość skóry. Możesz także zastosować krem na noc, a rano Twoje stopy będą gładkie i zadbane.


Peeling stóp
W przypadku suchej skóry, martwy naskórek który gromadzi się na jej powierzchni może wyglądać bardzo nieestetycznie. Przed zastosowaniem kremu nawilżającego warto zadbać o dokładny peeling stóp. W tym celu możesz wykorzystać Elektroniczny Pilnik do Stóp Scholl Velvet Smooth. Dzięki głowicy z kryształkami diamentów możesz skutecznie pozbyć się twardego naskórka. Dla uzyskania najlepszych efektów, zastosuj krem nawilżający od razu po peelingu.


Pielęgnacja stóp przez cały rok
W zimie najczęściej nosimy grube skarpety i ciężkie buty. Mamy wtedy mało okazji do pokazywania naszych stóp, dlatego często zapominamy o ich pielęgnacji. Zaniedbanie przesuszonej skóry w zimie, może sprawić, że będzie Ci znacznie trudniej odzyskać jej gładkość i piękny wygląd, kiedy przyjdzie lato i będziesz chciała założyć stylowe sandały. Długie zimowe wieczory to świetna okazja, aby zorganizować Twoim stopom małe domowe SPA.


Delikatna pielęgnacja
Peeling jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się problemu suchej skóry. Jednak pamiętaj, aby nie był on zbyt intensywny, aby nie uszkodzić głębszych warstw skóry. Skaleczenia i rany mogą się długo goić, a także sprzyjają powstawaniu infekcji. Aby osiągnąć pożądane efekty wystarczy delikatny peeling raz w tygodniu.


Osuszanie skóry
Może wydawać się dziwne, że w przypadku suchej skóry powinieneś pamiętać o jej odpowiednim osuszaniu. Jednak unikanie wilgotnych warunków jest bardzo istotne dla zdrowia Twoich stóp. Oczywiście nawilżanie jest także istotne, ale noszenie wilgotnych skarpetek lub butów nigdy nie jest dobrym pomysłem.

Nie musisz się więcej martwić o swoją suchą skórę. Skorzystaj z naszych porad i dołącz kilka prostych trików do codziennej pielęgnacji Twoich stóp, aby cieszysz się zdrową i delikatną skórą.