Potliwość stóp

 

Nieprzyjemnie pachnące stopy to coś, co może przydarzyć się każdemu, ale niektóre osoby są na to bardziej podatne. Dlaczego tak się dzieje?

Żona, mąż, najlepszy przyjaciel, współpracownik czy Ty. Zapach stóp nie zalicza się do przyjemnych, a jeśli cały dzień spędzasz na nogach, wypełni on błyskawicznie pomieszczenie po zdjęciu obuwia. Jest to dość żenujące i może podważać pewność siebie oraz skutecznie zepsuć samopoczucie.

Za odór stop wini się najczęściej pot, ale to nie on jest jedyną przyczyną takiego stanu rzeczy. Bakterie mogą zagnieździć się na Twoich stopach, jeśli nie zadbasz o buty za pomocą środków redukujących wilgoć.

Scholl Fresh step antyperspirant do stóp i Scholl Fresh step dezodorant do butów przeznaczony jest do bezpośredniego zwalczania nieprzyjemnego zapachu stóp.

Dlaczego stopy się pocą?

Na skórze stopy znajduje się ok. 250 000 gruczołów potnych – więcej niż na innych częściach ciała. Jej pocenie jest naturalnym procesem, który pozwala skórze na utrzymanie gładkości, elastyczności oraz odpowiedniej temperatury. Każdemu pocą się stopy, ale ludzie, którzy są na nogach przez cały dzień lub odczuwają silnym stresem, mają zwiększony poziom potliwości. Obie stopy potrafią wyprodukować ok. 230 ml potu dziennie, co jest doskonałą ilością do rozwoju bakterii wymagających ciepłego, wilgotnego otoczenia.

Czy pot wywołuje nieprzyjemne zapachy?

Mimo powszechnie panującej opinii, to nie pot wywołuje nieprzyjemny zapach. Odór powstaje na skutek rozwoju bakterii w cieple i wilgoci. Atakują one cząsteczki potu i rozkładają je, co generuje nieprzyjemne zapachy.

Jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi stóp

Aby unikać nadmiernej potliwości stóp:

  • Ubieraj skarpetki wykonane z materiałów naturalnych, jak bawełna, co pozwoli Twoim stopom oddychać i zredukować rozmnażanie się bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.
  • Jeśli pocisz się obficie, antyperspirant w sprayu powinien pomóc, ale równie ważna jest higiena obuwia. Aby wyeliminować nieprzyjemny zapach, spróbuj użyć sprayu do butów lub wkładek wykonanych z węgla aktywnego. Dobrym pomysłem jest codzienna zmiana obuwia, dzięki czemu gdy nosisz jedną parę, druga ma cały dzień na wyschnięcie.
  • Utrzymuj krótkie paznokcie u stóp, czyść i usuwaj twardy naskórek. Wilgotna, twarda skóra może się rozmiękczać, stając się pożywką dla bakterii

Zwalczaj nieprzyjemne zapachy z Scholl

Scholl Fresh step antyperspirant do stóp neutralizuje przykry zapach i redukuje wilgotność poprzez osuszanie, dzięki czemu daje stopie 24-godzinną ochronę stóp przed nieprzyjemnym zapachem. Delikatny zapach antyperspirantu chroni stopy przed przykrym zapachem potu oraz zapewnia ich świeżość.

Scholl Fresh step dezodorant do butów natychmiast neutralizuje nieprzyjemne zapachy.  Zapewnia 24-godzinną ochronę butów przed nieprzyjemnym zapachem.  Ponadto daje poczucie świeżości.

Potliwość jest naturalnym zjawiskiem, które da się zwalczyć za pomocą odpowiednich medykamentów. Jednak czasem jej przyczyny mają naturę medyczną. Jeżeli środki na potliwość stop nie pomagają lub obawiasz się, że nadal występuje nadmierne pocenie, zasięgnij porady lekarza.

WAŻNA PORADA SCHOLL: Zmyj z siebie dzień!

Nie zapomnij zadbać o stopy podczas codziennej kąpieli! Po dokładnym umyciu stóp starannie je wysusz, przykłądając szczególną uwagę do przestrzeni pomiędzy palcami.

Produkty Scholl przeciwko nieprzyjemnym zapachom

Sprawdź szeroki wachlarz naszych produktów, które pomogą w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu stóp.

ZAWSZE CZYTAJ INSTRUKCJĘ NA OPAKOWANIU. UŻYWAJ ŚCIŚLE WEDŁUG ZALECEŃ. Jeśli objawy nie ustępują, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.