Pielęgnacja paznokci

 

Każdy chce mieć błyszczące, gładkie, naturalne paznokcie, którymi może pochwalić się światu, jednak osiągnięcie takiego efektu wymaga sporo pracy. Chcesz wiedzieć co robić, aby mieć perfekcyjne paznokcie? Przeczytaj nasze porady, które pomogą Ci osiągnąć ten cel!

Porady Scholl dotyczące perfekcyjnych paznokci

Porada 1 – Higiena paznokci

Aby mieć doskonale wygladajace paznokcie, potrzebne są dobre nawyki higieniczne, które powinny stać się Twoją rutyną. Poprzez dokładane oczyszczanie paznokci zapobiegasz rozrostowi bakterii pod nimi, a co za tym idzie – osłabianiu i kruszeniu płytki. Unikaj dłuższego przebywania w wilgotnym środowisku, gdzie może wystąpić ryzyko ich infekcji. Zwracaj również uwagę na przybory do paznokci i dezynfekuj je przed użyciem, aby usunąć z nich bakterie. Nie pożyczaj ich innym osobom.

Porada 2 – Nie obcinaj naskórka

Naskórek to żywa skóra i istotne jest, aby nie ścinać go, ani w żaden sposób nie zmieniać. Stanowi on naturalną ochronę przeciw bakteriom i grzybom, a gdy zostanie ona usunięta, otwiera to drogę infekcji oraz powoduje trwałe uszkodzenia paznokci.  Polecane jest używanie patyczka do odsuwania skórek.

Porada 3 – Unikaj obgryzania paznokci

Obgryzanie paznokci to zły nawyk, który może poważnie je uszkodzić. Ponadto musisz je przez to wiele razy piłować, aby pozostały gładkie. Sprawia to, że stają się krótsze niż możesz tego chcieć, a w dodatku nie wyglądają estetycznie.

Porada 4 – Paznokcie to nie narzędzia

Twoje paznokcie nie są narzędziami. Choć to wygodne, nie używaj ich do zrywania nalepek lub przesuwania drobnych okruchów i podobnych przedmiotów.  Powoduje to zużywanie się paznokci oraz niesie ryzyko dostania się pod nie brudu i bakterii. Następnym razem, gdy chcesz otworzyć list, paczkę czy zedrzeć nalepkę, użyj nożyczek lub nożyka.

Porada 5 – Piłuj paznokcie

Paznokcie zużywają się w najsłabszych i najczęściej wystawionych na działanie czynników zewnętrznych częściach. Używaj Scholl Elektroniczny system do pielęgnacji paznokci do wyrównywania nierówności. Trzy różne końcówki pozwolą na regularne piłowanie, wygładzanie i polerowanie, dzięki czemu zyskasz naturalny połysk. Paznokcie nie tylko będą wyglądać wspaniale, ale również możesz przycinać je w swoim stylu – naturalnym lub takim, który pozwoli na wyróżnienie się z tłumu. Dla najlepszych efektów, umyj i osusz ręce przed pielęgnacją paznokci.

Porada 6  – Dbaj o nawilżenie

Czy twoje paznokcie są suche lub kruche? Może po prostu nie pijesz wystarczająco dużo wody? Użycie Scholl Olejek do pielęgnacji paznokci pomoże Ci nawilżać i dbać o Twoje skórki i paznokcie, aby zapewnić im zdrowy wygląd i połysk. Wzbogacony odżywczym kompleksem 7 olejków nadaje połysk Twoim paznokciom.

Codziennie stosuj olejek na paznokcie i skórki. Delikatnie masuj paznokcie i skórki aby zapewnić swoim paznokciom zdrowy wygląd. Dla lepszego efektu końcowego, używaj Scholl Olejek do pielęgnacji paznokci po zastosowaniu Scholl Elektroniczny system do pielęgnacji paznokci. Dzięki temu cała operacja będzie dużo łatwiejsza do przeprowadzenia.

Porada 7 – Noś rękawiczki

Ochrona paznokci przed czynnikami zewnętrznymi jest kolejną ważną rzeczą do zapamiętania. Jeśli paznokcie są miękkie, ponieważ mają częsty kontakt z wodą, zakładaj rękawiczki podczas porządków i innych prac związanych z cieczami oraz środkami chemicznymi, które mogą wpływać destruktywnie na paznokcie.

Porada 8 –Zapobiegaj wrastaniu paznokci

Unikaj okrągłych kształtów paznokci. Piłuj je na kwadrataowo i nie za króko. Jeśli masz wrastajace paznokcie, mogą one same się wyleczyć podczas rośnięcia. Niczego wówczas nie obcinaj, ponieważ pogorszysz sprawę i narazisz się na infekcję. Odwiedź profejsonalistę, który doradzi Ci najlepsze rozwiązanie tego problemu.

Porada 9 – Prawidłowe odżywianie

Twoja dieta ma poważny wpływ na zdrowie i wygląd paznokci. Jedzenie z dużą zawartością antyoksydantów, takie jak jagody, pomagają w utrzymaniu naturalnej ochrony organizmu, w tym komórek i paznokci.

Odkryj nasze produkty z linii Velvet Smooth™ NailCare

Dowiedz się więcej o tym, jak możesz zadbać o paznokcie dzięki produktom Scholl.

  • Scholl Elektroniczny system do pielęgnacji paznokci
  • Scholl Olejek do pielęgnacji paznokci

Scholl Wymienne nasadki do elektronicznego systemu do pielęgnacji paznokci