Pielęgnacja paznokci – najlepsze wskazówki

Każda z nas chciałaby mieć zadbane paznokcie, jednak należy pamiętać, że wymaga to sporo wysiłku. Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym Twoje paznokcie będą piękne, a Ty będziesz z nich dumna.

  • Higiena paznokci

Przestrzeganie podstawowych zasad higieny paznokci jest bardzo ważne i powinno stać się fundamentalnym elementem pielęgnacji. Poprzez odpowiednie czyszczenie i wygładzanie zapobiegasz rozwojowi bakterii, a także pęknięciom paznokci, które mogą się pojawić przy zbyt częstym lub zbyt długim wystawianiu ich na działanie wody.

  • Unikaj wycinania skórek

Ważne jest, aby nie uszkodzić skórek paznokci podczas ich wycinania. Skórki stanowią naturalną barierę, która chroni przed bakteriami i wirusami. Kiedy ta ochrona nie jest zapewniona, może dojść do rozwoju infekcji, a w rezultacie do trwałego uszkodzenia paznokcia. Zamiast wycinania skórek możesz je delikatnie usunąć za pomocą specjalnego patyczka.

  • Odpowiednia dieta

Właściwa dieta to istotny czynnik, który przekłada się na zdrowy wygląd Twoich paznokci. Dieta, która charakteryzuje się dużą ilością antyoksydantów (które można znaleźć na przykład w jagodach) pomaga chronic komórki ciała przed uszkodzeniem. Niewłaściwa dieta może prowadzić do zwiększonej ilości hormonów stresu i stanów zapalnych, co może wpływać na stan całego organizmu, w tym także paznokci.

  • Ochrona paznokci

Ochrona paznokci przed zanieczyszczeniami to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę, jeśli zależy Ci na zdrowych i pięknych paznokciach. Jeśli Twoje paznokcie są zbyt delikatne, być może zbyt często są wystawiane na działanie wody. Pamiętaj, aby zakładać jednorazowe rękawiczki podczas prac domowych. Dzięki temu zapewnisz paznokciom i skórkom odpowiednią ochronę przed płynami i substancjami chemicznymi, które mogą osłabiać i uszkadzać paznokcie.  

Odpowiednie piłowanie, wygładzanie i polerowanie paznokci to doskonały sposób na to, aby wyglądały na zdrowe i zadbane. Możesz to osiągnąć stosując Scholl Velvet Smooth Elektroniczny System do Pielęgnacji Paznokci. Dzięki trzem końcówkom, przeznaczonym do piłowania, wygładzania i polerowania, w szybki i łatwy sposób osiągniesz efekt błyszczących, pięknych paznokci. Możesz nadać im pożądany kształt – naturalny lub bardziej ekstrawagancki, aby wyróżnić się z tłumu. Twoje paznokcie będą wyglądały niesamowicie! W celu osiągnięcia najlepszego efektu, umyj i osusz ręce i nogi przed zastosowaniem urządzenia. Ze względów higienicznych, tylko jedna osoba powinna korzystać z urządzenia.

Jeśli Twoje paznokcie są suche i łamliwe, być może wynika to z faktu, że nie pijesz wystarczającej ilości wody. Scholl Velvet Smooth Olejek do Pielęgnacji paznokci pomaga nawilżyć oraz odżywić paznokcie i skórki. Najlepszym sposobem jest stosowanie olejku w momencie, gdy będzie mógł odpowiednio się wchłonąć np. przed snem. Poręczny pędzelek zapewnia wygodną aplikację.