Lato bez odcisków


Lato to nasza ulubiona pora roku! Niezapomniane imprezy, pyszne jedzenie, długie ciepłe wieczory i wyczekiwany urlop – to tylko niektóre powody, które sprawiają że lato jest tak wspaniałe. Nie zapominajmy jednak o właściwej pielęgnacji naszych stóp! Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że stopy nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Aby Twoje stopy wyglądały i czuły się dobrze niezbędna jest regularna pielęgnacja – szczególnie w ciągu lata.  

Zachowaj ostrożność w wilgotnych warunkach
Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, co może prowadzić do infekcji. Kiedy jest ciepło, Twoje stopy bardziej się pocą. Podobnie, zakładanie butów na niedokładnie osuszone stopy stwarza idealne warunki dla grzybów. Jeśli Twoje stopy szybko się pocą, pamiętaj aby jak najczęściej zmieniać skarpetki oraz aby unikać chodzenia w tych samych butach przez kilka dni pod rząd.


Pozwól swojej skórze oddychać
Szczególnie podczas upałów unikaj zbyt ciasnego obuwia, które może powodować otarcia. Buty wykonane ze sztucznych materiałów nie przepuszczają powietrza, co sprawia, że Twoje stopy znacznie bardziej się pocą. Poza tym mogą pojawić się odciski i zrogowacenia skóry. W lecie staraj się wybierać lżejsze obuwie, takie jak sandały lub espadryle.


Odpowiednie nawilżenie
Ciepłe, suche warunki sprawiają, że skóra (w tym także skóra stóp) staje się bardziej wysuszona. W tym przypadku konieczna jest szybka reakcja, ponieważ jeśli zaniedbasz suchą skórę, może to prowadzić do podrażnień oraz pękania skóry. Krem Regenerujący do Suchej Skóry Scholl zawiera specjalne składniki, dzięki którym Twoja skóra będzie gładka i nawilżona przez cały dzień.


Zadbaj o swoje stopy
Odpowiednia pielęgnacja stóp to podstawa! Często o niej zapominamy, błędnie zakładając, że nasze stopy będą wyglądały dobrze przez cały rok bez żadnych dodatkowych zabiegów. Warto jednak poświęcić im trochę uwagi. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie zmiany zabarwienia skóry i paznokci oraz zgrubienia. Mimo, że te objawy mogą wydawać się niegroźne, mogą przekształcić się w poważne dolegliwości, jeśli będą ignorowane przez dłuższy czas. Na bieżąco pielęgnuj swoją skórę, aby uniknąć zrogowaceń i odcisków. Stosowanie produktów takich jak Ekspresowy System Usuwania Twardej i Zrogowaciałej Skóry nie zajmie Ci dużo czasu. W kilka chwil możesz pozbyć się dyskomfortu, a Twoje stopy będą wyglądać pięknie przez całe lato.