Jak pielęgnować twardą skórę?

 

Zawdzięczamy naszym stopom setki kroków każdego dnia. Często jednak zapominamy o nich podczas codziennej pielęgnacji. Naszym zdaniem Twoje stopy zasługują na wyjątkowe traktowanie przez cały rok, nawet jeśli rzadko je odkrywasz. Brak odpowiedniej pielęgnacji stóp może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie i wygląd. Zastanówmy się zatem, dlaczego skóra stóp często staje się twarda oraz jak możemy temu zapobiec.

Twarda skóra
Może ona wyglądać różnie w przypadku różnych osób, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.  Obszary twardej skóry mają zazwyczaj żółty odcień. Problem ten dotyczy zazwyczaj okolic pięt i spodniej części stopy. W tym miejscu skóra jest z zasady mniej wrażliwa na dotyk i grubsza niż na pozostałych częściach stopy.  Ważne, aby odpowiednio rozróżniać dolegliwości stóp, aby dobrać odpowiedni sposób leczenia. Zrogowacenia skóry mają bardziej nieregularny kształt niż odciski, które są także bardziej delikatne. Jednak obie te dolegliwości mają podobne przyczyny. Skóra twardnieje np. w wyniku ocierania skóry o zbyt ciasne buty. Zrogowacenia pojawiają się na częściach stóp, które znajdują się pod największym naciskiem. Częste chodzenie boso lub zbyt duży nacisk na stopę (np. podczas biegania) może sprzyjać rogowaceniu naskórka. Dlatego właśnie sportowcy są najbardziej narażeni na tego typu dolegliwości.


Skuteczne sposoby na twardą skórę
Aby pozbyć się twardej skóry, warto skorzystać z Elektronicznego Pilnika do Stóp Scholl Velvet Smooth. Możesz dopasować go do swoich potrzeb, wybierając jedną z trzech dostępnych końcowek w zależności od tego, jak bardzo twarda jest Twoja skóra. Pilnik Scholl to skuteczny sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Dzięki niemu będzie Ci także łatwiej zapobiec temu problemowi w przyszłości. Twoja skóra będzie delikatna i gładka dzięki wybranej przez Ciebie głowicy z kryształkami diamentów.


Dlaczego pielęgnacja stóp jest tak ważna?
Oprócz pewności siebie, którą zyskasz wiedząc, że zrobiłaś wszystko, aby Twoje stopy wyglądały olśniewająco, istnieje kilka innych powodów dla odpowiedniej pielęgnacji.

Zrogowacenia naskórka mogą sprawić, że Twoja skóra stanie się mniej wrażliwa na dotyk. Ignorowanie tego problemu przez dłuższy czas może doprowadzić do powstawania opuchlizny oraz pęknięć skóry. Jak się zapewne domyślasz grozi to bardziej poważnymi dolegliwościami, które mogą być niezwykle bolesne. 


Twarda skóra - zapobieganie
Istnieje kilka sposobów, aby uniknąć problemu twardej skóry.

  • Wybieraj wygodne i dobrze dopasowane buty.
  • Jeśli pojawi się ból, reaguj jak najszybciej. To znak, że coś nie jest w porządku.
  • Dokładnie osusz skórę Twoich stóp po prysznicu lub kąpieli. Dzięki temu Twoja skóra będzie zdrowa i piękna.
  • Wybierz kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych, które najlepiej sprawdzają się w przypadku Twoich stóp. Dzięki temu poświęcając niewiele czasu i wysiłku każdego dnia, Twoje stopy będą zawsze zdrowe i zadbane.