RyboterapiaRyboterapia to zabieg złuszczający na stopy wykorzystujący złuszczanie przez ryby w specjalnym zbiorniku. Brzmi dziwnie, ale warto spróbować.


Czy wiesz, że...?
Powszechna praktyka stosowana od lat w Turcji i na Bliskim Wschodzie od niedawna zyskuje popularność w Europie. Polega ona na zanurzeniu stóp w wannie pełnej małych rybek na około 20-30 minut, w trakcie których ryby zjadają naskórek, odciski i modzele oraz usuwają suchą skórę.

 

Jakich ryb używa się do tego zabiegu?
"Ryba-doktor" to określenie nadane gatunkowi Garra rufa, pochodzącemu z okolic miasta Kangal w środkowej Turcji. Ryby te są bezzębne, więc skubią algi, lub w naszym przypadku skórę stóp, poprzez zasysanie.

Czy to jest nieprzyjemne?
Nie, to naturalny peeling i mikromasaż! Na początku może trochę łaskotać, ale jak tylko się do tego przyzwyczaisz, będzie to całkiem przyjemne.

 

Czy to jest bezpieczne?
Ryzyko infekcji jest niewielkie, jeśli w gabinecie spa przestrzega się zasad higieny. Zalecamy korzystanie z gabinetów, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Osoby ze skaleczeniami, infekcjami, pęcherzami oraz kurzajkami na dłoniach i stopach lub z objawami stopy cukrzycowej nie powinny korzystać z zabiegu.