wkładki Scholl GelActiv™ FAQ

FAQ

 

Dowiedz się o wkładkach Scholl GelActiv™ wszystkiego, czego potrzebujesz.

1. Kiedy należy używać wkładek do butów?

Wkładki do butów Scholl GelActiv™ zostały zaprojektowane z myślą o zmęczonych stopach, zapewniając im amortyzację oraz komfort chodzenia. Do butów codziennych, tenisówek czy płaskiego obuwia, w których chodzisz przez cały dzień, używaj wkładek GelActiv™ do codziennego obuwia. Podczas zajęć sportowych noś wkładki GelActiv™ do sportowego obuwia.

2. Dlaczego Scholl wprowadził do swojej oferty wkładki do butów?

Kiedy stoimy, chodzimy lub wykonujemy inne ruchy nogami, po dłuższym czasie możemy odczuwać ich zmęczenie. Scholl ma w swojej ofercie wkładki, które zwiększają komfort chodzenia w butach i zapewniają doskonałą amortyzację przez cały dzień. Nowe wkładki Scholl GelActiv™ zostały opracowane z myślą o indywidualnych potrzebach związanych z codziennymi zajęciami, pracą oraz uprawianiem sportu. Technologia GelActiv™ zapewnia amortyzację mikrowstrząsów i zmniejsza nadmierne obciążenie stóp podczas chodzenia.

3. Dlaczego we wkładkach Scholl GelActiv™ do codziennego obuwia wykorzystano aż dwa rodzaje żelu?

Podwójna warstwa żelu amortyzuje mikrowstrząsy i zmniejsza nadmierne obciążenie stóp podczas chodzenia lub wykonywania codziennych zajęć. Twardy żel zapewnia odpowiednie podparcie łuku podłużnego stopy i pięty, a warstwa miękkiego żelu gwarantuje doskonałą ochronę i amortyzację wstrząsów. Anatomiczny kształt wkładek GelActiv™ zapewnia ponadto doskonały komfort chodzenia w obuwiu.

4. Czy wkładki są przeznaczone również dla dzieci?

Nie ma limitu wiekowego dla użytkowników wkładek GelActiv™. Wkładki są jednak przeznaczone dla osób dorosłych i nie powinny być używane do obuwia mniejszego niż podano w dołączonym do produktu szablonie, aby można było zapewnić amortyzację odpowiednich partii stopy.

5. Czy mogę przyciąć wkładki do mniejszego rozmiaru, np. 37?

Patrz: odpowiedź na pytanie „Czy mogę coś uszkodzić, przycinając wkładki?”

6. Z czego wykonany jest żel?

Żel został wykonany z termoplastycznego elastomeru, który jest wykorzystywany w wielu produktach, m.in. właśnie we wkładkach do butów. 

7. Czym wkładki GelActiv™ różnią się od wkładek ortopedycznych i korekcyjnych? Czy mają one również skuteczne działanie ortopedyczne/korekcyjne?

Wkładki ortopedyczne i korekcyjne są projektowane m.in. w celu korekcji wad stopy/ ułożenia stopy oraz korygowania niewłaściwej postawy ciała. Pomagają kontrolować lub zmieniają sposób, w jaki pracuje stopa, a także mogą zapewnić dodatkowe podparcie i zmniejszyć bolesność stóp. Z reguły zaleca je lekarz i często są wykonywane na zamówienie, by zapewnić idealne dopasowanie do kształtu stopy.

Wkładki Scholl GelActiv™ zapewniają komfort chodzenia przez cały dzień, ale nie należy ich mylić z wkładkami ortopedycznymi lub korekcyjnymi. Jeśli zwykle nosisz wkładki ortopedyczne lub korekcyjne, nie zalecamy ich zamiany.

8. Czy moje stopy będą wydzielać nieprzyjemny zapach z powodu wkładek GelActiv™?

Noszenie obuwia z wkładkami GelActiv™ nie powinno mieć wpływu na zapach wydzielany przez stopy.

9. Kto może nosić wkładki i jakie są ich dostępne rozmiary?

Wkładki zostały zaprojektowane z myślą o kobietach i mężczyznach i różnią się jedynie rozmiarem. Wkładki dla kobiet pasują na rozmiary od 38 do 42, a wkładki dla mężczyzn są dostępne w rozmiarach od 42 do 48. Wkładki Scholl GelActiv™ należy przyciąć do właściwego rozmiaru. Aby dopasować wkładki do rozmiaru obuwia, należy skorzystać z dołączonej do produktu instrukcji.

10. Czy mogę coś uszkodzić, przycinając wkładki?

Wkładki należy przycinać ostrymi nożyczkami, aby nie postrzępić krawędzi. Uszkodzenia można łatwo uniknąć, zachowując ostrożność przy przycinaniu. Należy ciąć najpierw po zewnętrznej stronie linii wyznaczającej odpowiedni rozmiar, aby nie okazała się za mała (deklarowany rozmiar niektórych butów nie odpowiada ich faktycznemu rozmiarowi), a następnie przyciąć tak, aby dokładnie pasowała do obuwia.

11. Jak to możliwe, że jedna wkładka pasuje do różnych rozmiarów obuwia?

Wkładki Scholl GelActiv™ należy przyciąć do właściwego rozmiaru. Wycinając wkładkę wzdłuż linii, możesz dopasować ją do różnych rozmiarów obuwia. Szczegółową instrukcję dotyczącą przycinania wkładek znajdziesz na wewnętrznej stronie opakowania. 

12. Jak włożyć wkładkę do obuwia?

Najpierw należy wyjąć stare wkładki i włożyć na ich miejsce wkładki Scholl GelActiv™, umieszczając je warstwą żelową do dołu.

13. Wyciąłem wkładki wzdłuż linii wyznaczającej rozmiar, ale nie pasują do moich butów. Co mogę teraz zrobić?

Możesz użyć oryginalnej wkładki z obuwia jako szablonu. Połóż oryginalną wkładkę na wkładce Scholl GelActiv™, obrysuj jej krawędź długopisem, a następnie przytnij.

14. Czy jest jakaś różnica między wkładkami dla mężczyzn i kobiet?

Wkładki różnią się jedynie rozmiarem, co oznacza, że jeśli kobieta nosi większy rozmiar obuwia, może korzystać z wkładek dla mężczyzn, a mężczyzna, który ma mniejszą stopę, może używać wkładek dla kobiet.

15. Do jakiego rodzaju obuwia można nosić wkładki? Czy mogę nosić te same wkładki do kilku par butów?

Wkładki do codziennego obuwia zostały zaprojektowane z myślą o butach noszonych na co dzień, tenisówek czy płaskiego obuwia. Wkładki sportowe są przeznaczone do obuwia sportowego i tenisówek. Oczywiście, te same wkładki mogą być noszone do kilku par butów.

16. Czy wkładki można nosić zarówno z obuwiem letnim i zimowym?

Wkładki Scholl GelActiv™ są przeznaczone zarówno do obuwia letniego, jak i zimowego.

17. Czy mogę nosić wkładki bez skarpetek?

Wkładki można nosić bez skarpetek, ale zalecamy noszenie skarpet lub rajstop, aby zapobiegać poceniu się stóp.

18. Czy mogę nosić wkładki Scholl GelActiv™z wkładkami ortopedycznymi/korekcyjnymi?

Jeśli zwykle nosisz wkładki ortopedyczne lub korekcyjne, nie zalecamy ich zamiany. Wkładki Scholl GelActiv™ nie zostały zaprojektowane, by korygować wady stóp, lecz poprawiać komfort noszenia obuwia i dlatego też nie powinny być używane jednocześnie z wkładkami ortopedycznymi lub korekcyjnymi.

19. Jak należy suszyć wilgotne wkładki?

Wilgotne wkładki Scholl GelActiv™ należy wyjąć z obuwia i suszyć w suchym pomieszczeniu. Jeśli wkładki zostały uszkodzone przez wilgoć, zalecamy ich wymianę.

20. Czy mogę czyścić wkładki do butów?

Wkładek nie należy prać w pralce. Aby je wyczyścić, należy je przetrzeć ściereczką zwilżoną ciepłą wodą z mydłem (ale nie należy ich moczyć) i wysuszyć przed ponownym włożeniem do butów.

21. Na jak długo starczą mi wkładki?

Wkładki należy wymienić, kiedy pojawią się oznaki ich zużycia. Zaleca się wymianę wkładek co 6 miesięcy.

22. W jaki sposób mogę skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy?

Jeśli w ciagu 30 dni nie będziesz w pełni zadowolony z wkładek Scholl GelActiv™, gwarantujemy zwrot pieniędzy (najpóźniej do 31.01.2016 r.). Prosimy o przesłanie oryginalnego produktu wraz z opakowaniem, dowodem zakupu oraz uzasadnieniem, dlaczego nie jesteś zadowolony z produktu (przynajmniej 5 zdań), na adres: Reckitt Benckiser (Poland) S.A. ul. Wołoska 22, Mokotów Nova, 3 piętro, 00-675 Warszawa, Polska. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie www.scholl.pl.

23. Gdzie mogę kupić wkładki Scholl GelActiv™?

Wkładki do butów Scholl GelActiv™ są dostępne w drogeriach oraz aptekach.