Velvet Smooth™ Express Pedi Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

FAQs

1. Co powoduje przesuszenie i rogowacenie skóry?

Nasze stopy codziennie niosą nas przez życie, ale często poświęcamy im zbyt mało uwagi. Gruby naskórek na podeszwie stopy łatwo ulega przesuszeniu, rogowacieje i pęka pod wpływem nacisku, intensywnego wysiłku lub noszenia zbyt ciasnych butów. W odpowiedzi na nacisk i tarcie produkowane są nowe komórki naskórka, w wyniku czego skóra szybko rogowacieje i przybiera nieestetyczną żółtawą barwę.

2. Co dzieje się, gdy skóra stóp jest przesuszona i zrogowaciała?

Jeśli nie usuniemy zrogowaciałej skóry, wrażliwa skóra stóp może zacząć pękać, przez co stanie się bardziej narażona na infekcje bakteryjne. Wynikiem tego mogą być stany zapalne i infekcje grzybicze. Dlatego właśnie należy regularnie usuwać suchy, łuszczący się naskórek i zrogowacenia skóry.

3. Czym wyróżnia się nowy Elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów?

Nowy Elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów jest wyposażony w wymienną głowicę i ma ergonomiczny kształt, dzięki któremu w prosty sposób usuniesz nadmiar zrogowaciałej skóry nawet z małych, trudno dostępnych powierzchni. Powierzchnia głowicy obrotowej jest pokryta mikrogranulkami, które delikatnie i skutecznie usuwają zrogowaciały naskórek, nie uszkadzając warstwy skóry właściwej.

4. Dlaczego Scholl Velvet Smooth™ Elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentów jest lepszy od ręcznych pilników do usuwania zrogowaciałego naskórka?

Nowy Elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów szybko i sprawnie usuwa zrogowacenia skóry i nie wymaga użycia tak dużej siły jak ręczna tarka lub pilnik.

5. Jakie zmiany wprowadzono w Elektronicznym pilniku Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów?

Powierzchnia głowic tego pilnika Scholl Velvet Smooth™ jest pokryta drobnymi kryształkami diamentów, które w bardzo skuteczny sposób usuwają zrogowaciały naskórek. Rozszerzono także ofertę wymiennych głowic: teraz możesz dobrać odpowiednią grubość kryształków do stopnia zrogowacenia skóry.

6. Czy z nowym Elektronicznym pilnikiem do stóp Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów mogę usuwać zrogowaciałą skórę na dłoniach?

Tak, pilnik Scholl Velvet Smooth™ może być także wykorzystany do usuwania stwardniałego naskórka na wewnętrznej stronie dłoni.

7. Jak działa nowy Elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów?

Powierzchnia głowicy obrotowej pilnika Scholl Velvet Smooth jest pokryta mikrogranulkami, które delikatnie i skutecznie usuwają zrogowaciały naskórek, nie uszkadzając warstwy skóry właściwej. Dostępne są także dodatkowe, wymienne głowice o różnej wielkości kryształków, które w skuteczny i łagodny sposób usuwają stwardniałą skórę o różnej grubości.

8. Co uzyskano dzięki zastosowaniu kryształków diamentów na powierzchni głowic?

Kryształki diamentu są od dawna stosowane w kosmetykach i pielęgnacji skóry. Dobrze znane są ich właściwości pilingujące, wykorzystywane w luksusowych zabiegach kosmetycznych. Diament jest także jednym z najtwardszych minerałów występujących na Ziemi. Kryształki diamentu, które znajdują się na powierzchni wymiennych głowic nowego pilnika Scholl Velvet Smooth™, nie tylko zwiększają funkcjonalność urządzenia, ale także zapewniają lepsze i bardziej skuteczne usuwanie zrogowaciałego naskórka.

9. Czy do używania pilnika jest potrzebne doświadczenie w usuwaniu zrogowaciałego naskórka?

Nie, łatwość użycia i wyłącznik bezpieczeństwa sprawiają, że nawet osoby niemające w tym zakresie wcześniejszego doświadczenia mogą dokładnie i delikatnie usunąć stwardniałą skórę stóp.

10. Czy istnieje ryzyko uszkodzenia skóry podczas usuwania zrogowaciałego naskórka za pomocą Elektronicznego pilnika do stóp Scholl Velvet Smooth™?

Nie, łatwość użycia i wyłącznik bezpieczeństwa pozwolą Ci delikatnie, dokładnie i w bezpieczny sposób usunąć stwardniałą skórę ze stóp, nawet jeśli wykonujesz ten zabieg po raz pierwszy. Należy przy tym pamiętać, że elektrtonicznego pilnika Scholl Velvet Smooth nie należy stosować, jeśli skóra jest podrażniona albo jeśli na jej powierzchni znajdują się uszkodzenia lub rany. Zabieg należy natychmiast przerwać, jeśli podczas jego wykonywania skóra stanie się podrażniona lub wystąpią inne dolegliwości.

11. Jak często mogę używać elektronicznego pilnika Scholl Velvet Smooth™ i jak długo powinien trwać każdy zabieg?

Elektroniczny Pilnik Scholl Velvet Smooth™ może być używany z dowolną częstotliwością aż do uzyskania efektu gładkich, pozbawionych zrogowaceń stóp. Czas trwania domowego zabiegu zależy od indywidualnego obciążenia stóp i odpowiedniego dopasowania butów.

12. Dlaczego wprowadzono trzy różne rodzaje głowic o różnych grubościach kryształków? Jaką głowicę najlepiej wybrać?

Gama Velvet Smooth™ obejmuje trzy rodzaje głowic z kryształkami diamentów o różnych stopniach ścierania: głowicę gruboziarnistą, drobnoziarnistą oraz delikatnie wygładzającą. W zależności od grubości warstwy zrogowaciałego naskórka, zaleca się stosowanie głowicy drobno- lub gruboziarnistej, która skutecznie usunie warstwę stwardniałej skóry. Głowica gruboziarnista świetnie nadaje się do usuwania grubej warstwy zrogowaciałej skóry. Natomiast głowica drobnoziarnista skutecznie i w łagodny sposób usuwa nadmiar stwardniałej skóry. W zestawie miksowanym znajdują się głowice gruboziarnista i delikatnie wygładzająca, a więc głowice o dwóch różnych stopniach ziarnistości. Głowica gruboziarnista jest przeznaczona do usuwania grubej, trudnej do usunięcia zrogowaciałej skóry, a głowica delikatnie wygładzająca zapewnia efekt końcowego wygładzenia.

13. Czy przed zabiegiem należy wymoczyć stopy w kąpieli wodnej? Jak najlepiej przygotować stopy do zabiegu usuwania zrogowaciałej skóry?

Nie, przed użyciem elektronicznego pilnika do stóp Scholl Velvet Smooth™ nie należy moczyć stóp, ponieważ kąpiel zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, co może uniemożliwić usunięcie całej warstwy stwardniałej skóry podczas zabiegu. Najlepiej jest usuwać stwardniałą skórę na sucho. Stopy nie muszą być wcześniej przygotowane do zabiegu.

14. Kiedy używam mojego nowego pilnika Scholl Velvet Smooth™, urządzenie wyłącza się podczas pracy. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Pilnik automatycznie wyłącza się, jeśli jest zbyt mocno dociskany do skóry. Wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa chroni Twoją skórę i nie pozwala usuwać na raz zbyt grubej warstwy naskórka. Należy dociskać urządzenie z mniejszą siłą i płynnie przesuwać głowicę po zrogowaciałych partiach naskórka.

15. Mam bardzo zrogowaciałą skórę i zabiegi z wykorzystaniem elektronicznego pilnika Scholl Velvet Smooth™ są bardzo czasochłonne. Jak mogę rozwiązać ten problem?

W gamie produktów Scholl Velvet Smooth™ znajdziesz głowice o odpowiednim stopniu ziarnistości dla różnych rodzajów zrogowaceń. Powierzchnia głowicy gruboziarnistej jest pokryta drobinkami diamentu i zapewnia delikatne i skuteczne usuwanie grubych warstw zrogowaciałego naskórka. Wcześniejsze typy głowic miały tylko jeden stopień ziarnistości. Dzięki nowej gamie głowic pokrytych kryształkami diamentów o trzech różnych wielkościach z łatwością usuniesz nawet bardzo zrogowaciały naskórek.

16. Mam już elektroniczny pilnik Scholl Velvet Smooth™. Czy mogę wymienić jego głowicę na nową, z kryształkami diamentu?

Tak, w swoim elektronicznym pilniku Scholl Velvet Smooth™ możesz wymienić starą głowicę na nową z kryształkami diamentu o odpowiednim dla Ciebie stopniu ziarnistości.

17. Kiedy jest najlepiej usuwać zrogowaciałą skórę?

Duży wysiłek lub noszenie źle dobranego obuwia zwiększają obciążenie stóp. Stymuluje to produkcję nowych komórek warstwy rogowej naskórka, w wyniku czego na powierzchni stóp pojawiają się nieestetyczne stwardnienia i bolesne nagniotki. Dlatego właśnie zalecamy regularne usuwanie zrogowaciałej skóry przez cały rok. Ty sam(a) decydujesz, o jakiej porze dnia chcesz usuwać stwardniałą skórę stóp.

18. Jak używać elektronicznego pilnika Scholl Velvet Smooth™?

Przesuwaj delikatnie głowicę po stwardniałej skórze stóp, aby usunąć zrogowacenia. Dociskaj głowicę lekko lub ze średnią siłą. Pilnika nie należy stosować na popękanej lub zranionej skórze.

19. W jakiej pozycji należy trzymać pilnik Scholl Velvet Smooth™, usuwając stwardniałą skórę?

Trzymaj pilnik jedną ręką i przesuwaj delikatnie po zrogowaciałych partiach naskórka.

20. Po ilu zastosowaniach należy wymienić głowicę pilnika? Po czym poznam, że należy wymienić głowicę?

Głowicę należy wymienić, kiedy będzie zużyta. Jej zużycie zależy od intensywności używania oraz czasu trwania pojedynczego zabiegu. Zużyta głowica nie usuwa dokładnie zrogowaciałego naskórka, ponieważ pokrywające jej powierzchnię drobinki uległy starciu. Ogólnie rzecz biorąc, głowica należy wymienić, kiedy wydaje się lżejsza, a cząsteczki powierzchni ściernej wyglądają na wytarte. W takim przypadku należy zakupić zestaw nowych głowic.

21. Jak powinnam przechowywać wymienne głowice, który zostały już przeze mnie raz użyte?

Jeśli korzystasz z kilku głowic o różnej grubości kryształków diamentów, możesz przechowywać głowice, które zostały już przez Ciebie użyte, ale nadają się do dalszego stosowania, w małej, plastikowej torebce. Możesz także przechowywać głowice tam, gdzie je zwykle trzymasz.

22. Do którego pojemnika na odpady należy wyrzucać zużyte głowice?

Zaleca się wyrzucanie zużytych głowic do pojemnika na odpady mieszane . Nie ma szczegółowych zasad dotyczących utylizacji zużytych głowic.

23. Czy powinnam czyścić Elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth™ po każdym użyciu?

Tak. Wyjmij głowicę pilnika z urządzenia i przepłucz ją pod bieżącą wodą. Pilnik przetrzyj wilgotną szmatką. Następnie wytrzyj pilnik i głowicę czystą, suchą ściereczką i ponownie załóż głowicę.

24. Dlaczego po zabiegu wykonanym Elektronicznym pilnikiem do stóp Scholl Velvet Smooth™ z kryształkami diamentów moje stopy wymagają specjalnej pielęgnacji?

Specjalna pielęgnacja po usunięciu zrogowaciałej skóry może przedłużyć efekt aksamitnie miękkich stóp. Aby zapewnić stopom optymalną pielęgnację, po usunięciu stwardniałej skóry zaleca się oczyszczenie stóp za pomocą Płynu do kąpieli stóp Scholl Velvet Smooth™. Kąpiel usunie pozostałości łuszczącej się skóry i dzięki wysokiej jakości składnikom zapewni wspaniały wygląd stóp. W celu uzyskania optymalnego efektu zalecamy nałożenie na stopy intensywnego serum nawilżającego do stóp Scholl Velvet Smooth™, które zawiera Pentavitin™, zielony kawior i kwas hialuronowy.

25. Dlaczego moje stopy wymagają specjalnej uwagi oraz specjalnego kremu do stóp?

Nasze stopy codziennie niosą nas przez życie, ale często poświęcamy im zbyt mało uwagi. Skóra naszych dłoni i stóp bardzo się różni od pozostałych partii skóry pod względem budowy Skóra wewnętrznej strony dłoni i skóra podeszwy stóp jest dziesięciokrotnie grubsza od skóry pokrywającej inne części naszego ciała i dlatego właśnie wymaga specjalnej pielęgnacji.

26. Dlaczego warto stosować kosmetyki do pielęgnacji stóp Scholl Velvet Smooth™?

Kosmetyki do pielęgnacji stóp Scholl Velvet Smooth™ zawierają wysokiej jakości składniki i zapewniają profesjonalną pielęgnację stóp w domowym zaciszu, dostosowaną do Twoich potrzeb i potrzeb Twoich stóp.

27. Co sprawia, że kosmetyki do pielęgnacji stóp Scholl Velvet Smooth™ są tak wyjątkowe?

Kosmetyki do pielęgnacji stóp Scholl Velvet Smooth™ zawierają bardzo unikalne składniki, m.in. zielony kawior, witaminy A i E, kwasy Omega-6, kwas hialuronowy i olej migdałowy, które nie były dotąd wykorzystywane w pielęgnacji stóp. Wszystkie z nich znajdziesz w luksusowych produktach do pielęgnacji skóry.

28. Czy muszę stosować jednocześnie wszystkie produkty, aby uzyskać optymalny efekt, czy wystarczy, jeśli będę używać np. tylko intensywnie nawilżającego serum?

Poszczególne produkty można dowolnie łączyć, by opracować program pielęgnacji stóp idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. W gamie kosmetyków Scholl Velvet Smooth™ znajdziesz odpowiednie kosmetyki dla siebie, bez względu na to, czy zamierzasz korzystać z nich codziennie, czy tylko podczas weekendu. Możesz wybrać program ekspresowy (Scholl Velvet Smooth™ Elektroniczny pilnik do stóp + intensywnie nawilżające serum) przeznaczony dla osób ceniących swój czas lub kompleksowy program pielęgnacji stóp. Więcej informacji na temat programów pielęgnacji znajdziesz na stronie: www.scholl.pl