O Nas

  Nasza historia

  Nauka w odpowiedzi na potrzeby stóp Założyciel firmy, dr William Mathias Scholl, pragnął zrozumieć budowę i biomechanikę stóp w odniesieniu do ciała – a jego pasja i wyznawane przez niego wartości towarzyszą naszej marce po dziś dzień.

  Kim jesteśmy

  Już od czasu naszych skromnych początków w sklepie obuwniczym w Chicago, nasz cel był jasny – odmienić sposób myślenia o stopach na całym świecie.

  To się nie zmieniło i nigdy nie zmieni. To poprzez pomaganie ludziom jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego powinni dbać o swoje stopy i inspirujemy ich do działania.

  Promując zdrowie stóp, promujemy korzyści, jakie ze sobą niesie – wolność, sprawność i pozytywne nastawienie.

  Wierzymy w zdrowe stopy, od pięt po czubki palców

  Nasze dziedzictwo

  Korzystamy z ponad 100 lat doświadczenia, aby każdy Twój krok był jak najzdrowszy.

  1904

  Od dyskomfortu po
  Foot-Eazer

  Accordion 1

  Wkrótce po uzyskaniu dyplomu lekarskiego w roku 1904, 22-letni William M. Scholl opatentował swój pierwszy wynalazek o nazwie Foot-Eazer. Był to na owe czasy produkt rewolucyjny – wkładka umieszczana w butach w celu wzmocnienia i podparcia podbicia stopy. W roku 1907 założył firmę o nazwie Scholl Manufacturing Co. Inc.

  Pokaż więcej Pokaż mniej

  1917

  Od płaskostopia po
  Pedo-Graph

  Accordion 2

  Stawiając naukę, jako motoru dla rozwoju produktów, w 1912 roku William Scholl założył Illinois College of Chiropody and Orthopedics - wkrótce stając się najważniejszą instytucją dydaktyczną w swojej dziedzinie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Oferował bezpłatne badania stóp i organizował coroczny krajowy tydzień komfortu dla stóp.

  Pokaż więcej Pokaż mniej

  1961

  Od zestawów ćwiczeń
  po klapki Pescura

  Accordion 3

  W latach 60-tych rozkwitaliśmy. Sandały Scholl's Pescura zostały opracowane z anatomicznie wykonaną wkładką z drewna bukowego, która pomagała dawać ulgę nogom przy każdym kroku. Szybko odniosły międzynarodowy sukces dzięki takim celebrytom jak modelki Twiggy i Jean Shrimpton, dzięki czemu stały się znaną ikoną stylu i komfortu.

  Pokaż więcej Pokaż mniej

  2003

  Od bolesnej elegancji
  po Party Feet

  Accordion 4

  Świętowaliśmy stulecie firmy Scholl nową tożsamością marki, nową generacją produktów do pielęgnacji stóp i linią obuwia, które zapewnia maksymalny komfort, a jednocześnie jest modne i innowacyjne.

  Pokaż więcej Pokaż mniej

  2013

  Od twardych pięt
  po Express Pedi

  Accordion 5

  Historia firmy Scholl jest kontynuacją pasji i filozofii jej założyciela - poprawie zdrowia, komfortu i dobrego samopoczucia ludzi poprzez dbanie o ich stopy.

  Pokaż więcej Pokaż mniej

  Wierzymy w zdrowe stopy, od pięt po czubki palców. Ten przyświecający nam cel realizujemy na trzech powiązanych ze sobą, lecz odrębnych ścieżkach innowacji:

  Pielęgnacja

  Wiemy, że w ramach codziennej pielęgnacji łatwo zapomnieć o stopach, lecz uważamy, że powinno się to zmienić.

  Dostarczamy naszym klientom proste i wygodne narzędzia i produkty ułatwiające dbanie o stopy, aby zawsze wyglądały i czuły się dobrze. Aby każdy krok był zdrowy.

  Komfort

  Wierzymy, że każdy powinien być w stanie komfortowo dotrzeć tam, gdzie zmierza

  Nie ma już potrzeby cierpieć z powodu bólu stóp, kiedy mamy do dyspozycji cały szereg produktów codziennego użytku, które pomogą zachować ich zdrowie i wygodę, na każdym kroku zapewniając doskonałą amortyzację.

  Pomoc

  Chcemy zapewniać naszym klientom skuteczne i niezawodne rozwiązania, aby ich stopy były zdrowe i wolne od bólu.

  Koncentrujemy się na wprowadzaniu innowacji w jak najwygodniejszy, ale i jak najlepszy sposób, aby móc rozwiązać każdy problem i pomagać utrzymać stopy w świetnej formie.

  Pokochaj każdy krok

  Twoje stopy zasługują na najlepsze zdrowie przez całe życie.

  Co mamy na myśli mówiąc o zdrowych krokach?

  Naszym celem jest sprawić, aby każdy krok, jaki zrobisz w życiu był jak najzdrowszy.

  Oznacza to zapewnienie stopom komfortu, ochrony i pielęgnacji, aby niosły Cię przez życie sprężystym i zwinnym krokiem. Tylko w ten sposób mogą wyglądać i czuć się najlepiej, jak to możliwe.

  Robimy to, ponieważ wiemy, że tylko zdrowe stopy są w stanie nadążyć za Tobą i Twoimi potrzebami.