100 lat doświadczenia


Nauka w odpowiedzi na potrzeby stóp

Założyciel firmy, doktor William Mathias Scholl, pragnął zrozumieć budowę i biomechanikę stóp w odniesieniu do ciała - a jego pasja i wyznawane przez niego wartości towarzyszą naszej marce po dziś dzień.

1899

Historia rozpoczyna się w roku 1899 w Chicago, dokąd 17-letni William przeprowadził się, by podjąć pracę w niewielkim sklepie obuwniczym specjalizującym się w sprzedaży wygodnego obuwia. Duża liczba osób narzekających na ból stóp, z którymi się stykał, zaintrygowała młodzieńca do tego stopnia, że zapisał się na wydział lekarski, aby lepiej poznać ludzkie ciało. W szczególności interesowała go anatomia i fizjologia stóp.

1904

William M. Scholl w roku 1904, wkrótce po uzyskaniu dyplomu lekarskiego, w wieku 22 lat opatentował swój pierwszy wynalazek o nazwie Foot-Eazer. Był to na owe czasy rewolucyjny produkt - wkładka umieszczana w butach w celu wzmocnienia i podparcia łuku stopy. W roku 1907 założył firmę o nazwie Scholl Manufacturing Co. Inc.

1912

Zdając sobie sprawę ze znaczenia nauki w opracowywaniu i rozwoju wynalazków, w 1912 roku William Scholl założył Illinois College of Chiropody and Orthopaedics – wkrótce instytucja ta stała się najważniejszym ośrodkiem dydaktycznym w swojej dziedzinie na terenie Stanów Zjednoczonych. Doktor Scholl oferował bezpłatne badania stóp, ustanowił również Coroczny Narodowy Tydzień Komfortu Stóp.

1920er Jahre

W latach 20. William M. Scholl stworzył pierwszą linię obuwia dostosowanego do budowy anatomicznej stopy. Dekadę później doktor Scholl zaproponował kolejny innowacyjny wyrób - pończochy uciskowe przynoszące ulgę w przypadku opuchniętych nóg i żylaków. Na lata 40. przypada natomiast stworzenie i wprowadzenie do sprzedaży wkładek do obuwia, które wkrótce stały się jednym z bestsellerów firmy.

1960er Jahre

W latach 60-tych marka Scholl stała się jeszcze bardziej popularna dzięki sandałom Pescura. Posiadały one wkładkę anatomicznie dopasowaną do stopy i wykonaną z drzewa bukowego, której unikalna budowa wspomagała i tonowała nogi podczas chodzenia. Okazały się międzynarodowym sukcesem i noszone przez takie gwiazdy jak modelki Twiggy oraz Jean Shrimpton, zamieniły się w ikonę stylu i komfortu.

1968

William Scholl zmarł w 1968 roku, w wieku 86 lat. Jego misja życiowa: "Jak poprawić komfort, zdrowie i dobre samopoczucie ludzi poprzez dbanie o ich stopy" pozostała w rękach firmy i jest wciąż żywa w każdej innowacji marki Scholl.

2004

Obchodziliśmy stulecie marki Scholl, z nową tożsamością marki, produktami do pielęgnacji stóp nowej generacji i nową linią obuwia, które zapewnia maksymalny komfort podczas gdy nadal jest modne i innowacyjne.

2008

W 2008 roku przedstawiliśmy nową linię obuwia zaprojektowanego przez największych włoskich projektantów. Buty Scholl stały się ucieleśnieniem stylu, komfortu i nowoczesnej technologii.

Dziś

Historia marki Scholl kontynuuje misję i filozofię jej założyciela - ciągle dąży do poprawy zdrowia, komfortu i dobrego samopoczucia ludzi poprzez dbanie o ich stopy.