FAQ – Scholl Zestaw na wrastające paznokcie

1. Czym jest wrastający paznokieć?

Paznokcie zazwyczaj wrastają na dużym palcu (dużych palcach) stóp. Często zaczyna się to od uczucia intensywnego nacisku krawędzi paznokcia na skórę, co powoduje dyskomfort oraz zaczerwienienie.

Jeśli paznokieć nie zostanie poddany leczeniu lub zostanie niewłaściwie obcięty, może zacząć wrastać, przebijając naskórek oraz powodując przeszywający ból, opuchliznę i zaczerwienienie. W niektórych przypadkach może dojść do krwawienia i pojawienia się oznak infekcji takich jak ropienie lub zmiana koloru skóry.

2. Jakie są przyczyny wrastającego paznokcia?

Jest wiele powodów pojawiania się nacisku paznokcia na skórę:

  • kształt paznokcia: krawędzie krzywego paznokcia będą prawdopodobnie bardziej napierać na skórę;
  • pielęgnacja paznokcia: za krótko obcięty paznokieć lub pozostawienie ostrej krawędzi przy obcinaniu rogów paznokcia może spowodować wrastanie paznokcia w palec;
  • ciasne buty: uciskanie stopy może spowodować wrzynanie się paznokcia w skórę;
  • sposób chodzenia lub kształt stopy: mogą spowodować duży nacisk paznokcia na skórę.

3. W jaki sposób można rozpoznać wrastanie paznokci?

Zauważysz wrastający paznokieć przede wszystkim wtedy, gdy krawędzie paznokcia u stopy zaczną wrastać w skórę lub tkankę palca, powodując opuchliznę i zaczerwienienie wokół paznokcia. Wrastanie paznokcia jest także odczuwalne,  ponieważ palec z takim paznokciem stanie się bardziej wrażliwy ze względu na nacisk spowodowany przez przebijanie się paznokcia przez skórę, co prowadzi do uczucia dyskomfortu.

4. Jakie są najczęstsze objawy wrastającego paznokcia?

Skóra wokół paznokcia spuchnie i stanie się czerwona. Jeśli nie zostanie poddana leczeniu, może pojawić się ból i infekcja.

5. Dlaczego Scholl Zestaw na wrastające paznokcie jest wyjątkowy i inny niż pozostałe metody leczenia?

Scholl Zestaw na wrastające paznokcie jest wyjątkowym systemem o podwójnym działaniu, który natychmiast likwiduje dyskomfort spowodowany wrastającymi paznokciami u stóp. Zestaw zawiera spray w aerozolu, który zapewnia łagodzenie bólu oraz chłodzący efekt jak i klamrę na paznokieć, dzięki której paznokieć rośnie prosto, nie powodując dyskomfortu i bólu.

To jedyny zestaw dostępny na rynku, który pomaga efektywnie walczyć z problemem wrastających paznokci.

6. Skąd mogę wiedzieć, czy ten produkt jest dla mnie odpowiedni?

Scholl Zestaw na wrastające paznokcie jest odpowiednim produktem, jeśli paznokieć wywiera duży nacisk na skórę, powodując uczucie dyskomfortu. Jeśli paznokieć przebije się przez skórę, nie należy stosować produktu i należy skontaktować się z podologiem lub lekarzem.

7. Co należy wziąć pod uwagę przed zastosowaniem produktu?

Przed rozpoczęciem stosowania produktu należy oczyścić i wysuszyć wrastający paznokieć (paznokcie). Usunąć lakier z paznokci.

8. Jak działa spray?

Spray w aerozolu zapewnia chłodzący efekt oraz łagodzi ból na skórze wokół wrastającego paznokcia i redukuje uczucie dyskomfortu.

9. Jak należy stosować spray? / Jak należy aplikować spray?

Przed zastosowaniem potrząśnij sprayem. Z odległości 10 cm spryskaj nim okolicę wrastającego paznokcia oraz skórę wokół. Poczekaj przynajmniej 1 minutę, aż spray wyschnie. Możesz stosować spray maksymalnie 5 razy dziennie. Pomiędzy kolejnymi zastosowaniami poczekaj przynajmniej 1 godzinę.

10. Ile razy należy nacisnąć na dozownik, aby zastosować spray?

Zaleca się jedno naciśnięcie podczas spryskiwania.

11. Jak działa klamra?

Klamra na paznokieć podnosi krawędzie paznokcia, aby zapobiec przebijaniu skóry przez paznokieć, umożliwiając prosty i naturalny wyrost paznokcia.

Podczas pierwszego stosowania klamry może wystąpić delikatne uczucie ucisku, powodowane unoszeniem krawędzi paznokcia przez klamrę.

12. Jak należy stosować klamrę?

Najpierw wzdłuż górnej krawędzi wrastającego paznokcia nałóż cienką warstwę kleju zawartego w Zestawie na wrastające paznokcie Scholl. Upewnij się, że paznokieć wystaje co najmniej 2 mm poza palec, aby umożliwić założenie klamry.

Następnie umieść klamrę na krawędzi paznokcia, upewniając się, że brzegi klamry są zaczepione po obu stronach paznokcia. Najpierw włóż jeden zaczep klamry pod paznokieć z jednej strony, a następnie przesuń klamrę przez paznokieć, aby zamocować drugi zaczep, co ułatwi zastosowanie klamry. Dociśnij delikatnie górną część klamry, aby zamocować ją do paznokcia. Trzymaj klamrę aż do wyschnięcia kleju. Uważaj, aby nie dotknąć kleju.

Zaleca się wymianę klamry raz w tygodniu.

13. Jak należy usuwać klamrę?

Nie zdejmuj na siłę ani nie zrywaj klamry. Nasącz wacik bawełniany zmywaczem do paznokci (nie ma go w zestawie), aby zmiękczyć klej i przytrzymaj przy klamrze do momentu, gdy klamra się odklei. Wyrzuć klamrę po jej zdjęciu. Nigdy nie używaj ponownie klamry usuniętej z paznokcia.

14. Czy mogę nosić klamrę w nocy? Czy muszę ją zdjąć w pewnym momencie?

Klamrę można nosić w dzień i w nocy. Można ją także nosić pod skarpetkami lub butami. Klamrę należy usuwać tylko przed intensywnymi czynnościami, na przykład przed uprawieniem sportu powodującego duży nacisk na stopę. Zaleca się wymianę klamry raz w tygodniu.

15. Czy klamra pasuje do wszystkich paznokci?

Problem wrastających paznokci zwykle dotyczy dużych palców u stóp. Klamra jest przystosowana do użycia na paznokciach o różnych rozmiarach, jeśli tylko paznokieć wystaje 2 mm poza palec, co umożliwia przymocowanie klamry. Prawidłowe umocowanie klamry jest równoznaczne z przytwierdzeniem jej do paznokcia. Klamra nie musi dotykać krawędzi paznokcia, by działać efektywnie.

16. Ile czasu upłynie, zanim pojawią się pierwsze efekty?

Natychmiastową ulgę można osiągnąć od razu po zastosowaniu klamry. Od tej chwili paznokieć będzie musiał rosnąć prosto, co zajmie do 6 tygodni, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu.

17. Czy można stosować Scholl Zestaw na wrastające paznokcie u dzieci?

Scholl Zestaw na wrastające paznokcie nie nadaje się do zastosowania u dzieci poniżej 12 roku życia i nie należy go stosować bez nadzoru osób dorosłych.

18. Jak należy przechowywaćScholl Zestaw na wrastające paznokcie?

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

19. Czy mogę stosować produkt, jeśli mam cukrzycę?

Jeśli masz cukrzycę, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ stan stopy może wymagać interwencji lekarza.

20. Czy zestaw zawiera jakieś składniki, o których muszę wiedzieć, jeśli mam alergię?

Spray w aerozolu: eter dimetylu, D-pantenol, etanol, mocznik

Klej: cyjanoakrylan