Często zadawane pytania (FAQ)

Często zadawane pytania (FAQ)

 

Więcej na temat rajstop Scholl Light Legs możesz znaleźć w zakładce „Często zadawane pytania” (FAQ).
Przejrzyj i sprawdź, co interesowało inne klientki

1. Co oznacza nazwa „Scholl Light Legs”?

Rajstopy Scholl Light Legs to rajstopy delikatnie, stopniowo uciskające, których zadanie to zapobiegać uczuciu zmięczonychnóg, stymulując krążenie krwioraz nadawać nogom piękny, stonowany wygląd Nosząc je od rana do wieczora, będziesz mieć uczucie lekkich nóg przez cały dzień.

2. Co to jest stopniowy ucisk?

Stopniowy ucisk powoduje delikatny ucisk, który jest najsilniejszy w kostce, a stopniowo zmniejsza się w górę nogi. Ucisk wyraża się w mmHg (milimetry słupa rtęci). Im więcej mmHg, tym większa jest stopniowy ucisk.

Rajstopy o stopniowym ucisku wykorzystywane są zapobiegawczo u pacjentów z ryzykiem zakrzepicy żylnej. Wspomagają one krążenie krwi od stopy w stronę serca, przez co pomagają zapobiegać zakrzepicy. Ponadto stosowane są w celu zapobiegania uczucia zmęczenia i ciężkości nóg u osób zdrowych, które dużo siedzą lub stoją.

Rajstopy Scholl Light Legs, dzięki technologii stopniowej kompresji Fibre Firm™ (10 mmHg w kostce, 5,5 mmHg w łydce oraz 4 mmHg w udzie), poprawiają krążenie w Twoich nogach od rana do wieczora, dając uczucie lekkich nóg.

3. Dla kogo korzystne jest stosowanie rajstop Sholl Light Legs ?

Każdy może poczuć się lepiej, nosząc rajstopy Sholl Light Legs , szczególnie gdy spędza wiele czasu siedząc lub stojąc. Rajstopy zaprojektowane są ze splotu trójwymiarowego, co daje wspaniałe uczucie miękkości, a przez to duży komfort noszenia przez cały dzień.

4. Czy potrzebuję recepty?

Rajstopy Light Legs firmy Scholl są gotowe do noszenia, nie jest potrzebna recepta, i można je stosować codziennie. Stopniowy ucisk jest inny od kompresji o zastosowaniach medycznych i można z niego bezpiecznie korzystać, by ulżyć nogom.

5. Jakie są rodzaje, kolory i rozmiary produktu?

Rajstopy Light Legs są dostępne w wersji czarnej nieprzezroczystej (60DEN) w rozmiarze S, M, L, XL, wersjiprzezroczystej cielistej (20DEN) oraz przezroczystej czarnej (20DEN) w rozmiarach S/M, L, XL.

6. Jak trwałe są te rajstopy?

Rajstopy Scholl Light Legs są zaprojektowane z wysokiej jakości przędzy, co sprawia, że są mniej podatne na uszkodzenia podczas zakładania i noszenia. Ich trójwymiarowa struktura splotu sprawia, że są bardzo elastyczne i zachowują kształt pomimo wielokrotnego noszenia.

7. Przez ile godzin dziennie powinnam nosić rajstopy Scholl Light Legs, by mieć uczucie lekkości nóg?

Możesz nosić rajstopy Scholl Light Legs przez tyle godzin dziennie, ile chcesz. Są tak komfortowe i miękkie, że możesz nawet mieć ochotę nosić je dłużej niż 8 godzin.

8. Czy lecące oczko wpływa na siłę kompresji rajstop Light Legs firmy Sholl?

Lecące oczko nie zmniejsza siły kompresji rajstop. Rajstopy 20 DEN, które ze względu na swą delikatność są bardziej narażone na powstawanie oczek, zostały zaprojektowane z użyciem technologii “Ladder Lock”, co pozwala uniknąć tego typu uszkodzeń.

9. Czy mogę używać mleczka do ciała i kremów, nosząc rajstopy Scholl Light Legs?

Tak. Rajstopy Scholl Light Legs sprzedawane są z wyraźnymi instrukcjami co do sposobu ich zakładania. Stosowanie mleczka do ciała lub kremów na nogi nie ma tutaj znaczenia.