Często zadawane pytania (FAQ)

1. Wkładanie

Jak można włożyć wkładkę Scholl GelActiv do obuwia?

  • Sprawdź, czy wnętrze buta jest czyste i suche przed użyciem wkładki.
  • Usuń plastikową folię i znajdź oznaczenie lewej (L) i prawej (R) wkładki.
  • Włóż wkładkę do właściwego buta, samoprzylepną stroną do dołu.
  • Włóż wkładkę tak, aby uniesiona część wkładki miała bezpośredni kontakt z podbiciem stopy.
  • Zmień pozycję wkładki, jeśli to konieczne tak, aby część wspierająca przylegała pod naturalnym podbiciem stopy.
  • Aby usunąć wkładkę, wyciągnij ją z buta wolno i delikatnie.

2. Zastosowanie

2.1 Kiedy należy stosować wkładkę?
Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ są przeznaczone do zmęczonych stóp. Zapewniają niesamowitą wygodę. Do butów codziennych, sportowych oraz płaskich, używanych na spacer lub podczas codziennych czynności, zastosuj wkładki do obuwia Scholl Everyday GelActiv. Podczas uprawiania sportu stosuj wkładki Sport GelActivTM. Wkładki Work GelActiv są przeznaczone do stosowania w czasie, kiedy przez dłuższy okres stopa jest nadmiernie obciążona. 


2.2 Dlaczego firma Scholl oferuje wkładki?
Gdy stoisz, chodzisz lub wykonujesz inne czynności przy użyciu stóp, po dłuższym czasie możesz odczuwać zmęczenie.  Scholl oferuje wkładki, aby zwiększyć wygodę obuwia i zapewnić stałą amortyzację. Nowe wkładki Scholl GelActiv™ są opracowane tak, aby spełnić indywidualne potrzeby związane z codziennymi czynnościami, uprawianiem sportu lub wykonywaniem pracy. Technologia GelActiv™ absorbuje mikrowstrząsy i pomaga ograniczyć nadmierny nacisk związany z chodzeniem.


2.3 Dlaczego wkładka „Everyday” wykonana jest z różnych rodzajów żelu?
Dwa rodzaje żelu skutecznie absorbują mikrowstrząsy i pomagają ograniczyć nadmierny nacisk związany z chodzeniem. Twardy żel zapewnia wsparcie dla podbicia i pięty, a miękki żel zapewnia świetną amortyzację i absorpcję wstrząsów. Ponadto, anatomiczna forma wkładek GelActiv™ zapewnia doskonały komfort noszenia.


2.4 Czy wkładki nadają się także dla dzieci?
Mimo że nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących stosowania wkładek GelActiv™, produkty te zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do rozmiarów obuwia dla dorosłych. Wkładek tych nie należy stosować w butach mniejszych niż rozmiar wskazany w informacjach na wkładce. W ten sposób odpowiednia część stopy jest amortyzowana.


2.5 Czy można przyciąć wkładkę, na przykład do obuwia o rozmiarze 34?
Zapoznaj się z pytaniem „Czy coś się popsuje, jeśli obetnę wkładkę?”.

3. Funkcjonowanie

3.1 Z jakiego materiału wykonany jest żel?
Żel jest wykonany z termoplastycznego elastomeru, który jest stosowany w wielu różnych produktach, między innymi we wkładkach.

3.2 Jaka jest różnica między tymi wkładkami a wkładkami ortopedycznymi? Czy te wkładki są skuteczne z ortopedycznego punktu widzenia?
Wkładki ortopedyczne są przeznaczone do poprawy nieprawidłowej lub nieregularnej budowy stopy i zmieniają sposób, w jaki stopa dotyka podłoża. Są często polecane przez specjalistów i dostosowane tak, aby pasowały dokładnie do kształtu stopy danej osoby.
Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ są przeznaczone do zapewnienia całodziennego komfortu i nie należy ich mylić z wkładkami ortopedycznymi. Jeśli doradzono ci noszenie wkładek ortopedycznych, zalecamy postępowanie zgodnie ze wskazówkami lekarza.

3.3 Czy wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ Work są wykonane z materiału oddychającego?
W przedniej części wkładek „Work” znajdują się otwory, które umożliwiają wentylację, jednak jej skuteczność zależy od rodzaju obuwia, które stosowane jest z wkładkami.

3.4 Czy stopy będą nieprzyjemnie pachnieć podczas stosowania wkładek GelActiv?
Stosowanie wkładek GelActiv™ nie powinno mieć wpływu na zapach stóp.

4. Zastosowanie

4.1 Kto może stosować wkładki i do jakich rozmiarów buta są przeznaczone?
Wkładki są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Jedyną różnicę stanowi rozmiar. Wkładki dla kobiet pasują do butów o rozmiarze europejskim od 35,5 do 40,5 (rozmiar brytyjski od 3,5 do 7,5). Wkładki dla mężczyzn pasują do butów o rozmiarze europejskim od 40 do 46,5 (rozmiar brytyjski od 7 do 12). Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ należy przyciąć do odpowiedniego rozmiaru. Należy skorzystać z instrukcji obcinania, aby dopasować wkładki do różnych rozmiarów buta.


4.2  Czy obcięcie wkładek zniszczy wkładki?
Do obcinania należy użyć ostrych nożyczek, aby zapobiec strzępieniu krawędzi. Wkładki nie zostaną zniszczone, jeśli obetnie się je ostrożnie. Należy najpierw ciąć wzdłuż obrysu na zewnątrz linii, aby wkładka nie była za mała (niektóre buty mogą mieć inny rozmiar niż ten, który na nich umieszczono). Wkładki można następnie przyciąć, aby je dopasować.


4.3 Jak jedna wkładka może pasować do różnych rozmiarów buta?
Wkładki do obuwia Scholl GelActiv należy przyciąć do odpowiedniego rozmiaru. Można ciąć wzdłuż obrysu, aby dopasować wkładki do różnych rozmiarów buta. Dokładne instrukcje dotyczące obcinania wkładek znajdują się wewnątrz opakowania lub na stronie www.scholl.pl.


4.4 Jak należy włożyć wkładkę do buta?

Usunąć wkładki znajdujące się w butach i wymienić ja na wkładki Scholl GelActivze stroną żelową skierowaną w dół.

4.5 Wkładki zostały przycięte wzdłuż obrysu. Niestety nie pasują do butów. Co mam zrobić?
Możesz użyć oryginalnej wkładki butów jako wzór.   Umieść oryginalną wkładkę na wkładce Scholl GelActiv i oznacz długopisem zewnętrzne krawędzie wkładki.  Następnie obetnij wzdłuż linii.

4.6 Czy istnieje różnica pomiędzy wkładkami dla kobiet i mężczyzn?
Jedyną różnicę stanowi rozmiar. Oznacza to, że jeśli jesteś kobietą i potrzebujesz większego rozmiaru, możesz użyć wkładek dla mężczyzn, jeśli jesteś mężczyzną i potrzebujesz mniejszego rozmiaru, możesz użyć wkładek dla kobiet.


4.7 Do jakiego rodzaju butów przeznaczone są wkładki? Czy można stosować jedną parę wkładek w dwóch różnych parach butów?
Wkładki „Everyday” są przeznaczone do codziennych butów, wkładki „Sport” są przeznaczone do butów sportowych, a wkładki „Work” są przeznaczone do obuwia stosowanego w pracy. Oczywiście można stosować jedną parę wkładek w dwóch różnych parach butów.


4.8 Czy wkładki nadają się także do butów letnich i zimowych?
Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ są także przeznaczone do stosowania w butach letnich i zimowych.


4.9 Czy można nosić wkładki bez skarpetek?
Wkładki można nosić bez skarpetek. Zalecamy jednak stosowanie skarpetek lub rajstop, aby zapobiec poceniu się stopy.


4.10 Czy można nosić wkładki z wkładkami ortopedycznymi?
Jeśli doradzono ci noszenie wkładek ortopedycznych, zalecamy postępowanie zgodnie ze wskazówkami lekarza. Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ nie są przeznaczone do korygowania nieprawidłowej budowy stopy, ale do zwiększenia wygody obuwia i nie należy stosować jednocześnie tych dwóch rodzajów wkładek.


4.11 Czy wkładki mogą zabarwić buty, gdy będą wilgotne pod wpływem potu?
Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ są wyprodukowane w oparciu o wysokie standardy jakości i nie przewidujemy zabarwienia butów.

4.12 Jak można wysuszyć wilgotne wkładki?
Jeśli wkładki Scholl GelActiv™ są wilgotne, zalecamy wyjęcie ich z butów i przewietrzenie w suchym pomieszczeniu. Jeśli wkładki są zniszczone przez wilgoć, nie zalecamy dalszego stosowania.

5. Pielęgnacja

5.1 Czy można prać wkładki?
Wkładki nie nadają się do prania w pralce. Aby wyczyścić wkładkę, wystarczy przetrzeć ją ciepłą ściereczką z mydłem (nie namaczać). Wysuszyć wkładki przed ponownym włożeniem do butów.


5.2 Na jak długo wystarczą wkładki?
Należy wymienić wkładki, jeśli pojawią się oznaki zużycia. Zalecamy wymianę co 4-6 miesięcy.


5.3 Gdzie można kupić wkładki?
Wkładki do obuwia Scholl GelActiv™ są dostępne w drogeriach, aptekach i sklepach online.