Rytual pielegnacji stop produkty na twarda skore

  Rytuał pielęgnacji stóp: produkty na twardą skórę

  27 mar 2020

  Każdego dnia mocno obciążamy stopy, nic więc dziwnego, że tworzą się na nich miejsca, gdzie skóra jest twarda i wymaga dodatkowej pielęgnacji. Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z twardą skórą stóp. Stwórz domowy rytuał pielęgnacji stóp, aby były gładsze i zdrowsze.

  Rytuał pielęgnacji stóp: produkty na twardą skórę

  Podaruj swoim stopom rytuał pielęgnacyjny i pozbądź się twardej skóry

  Nasze stopy codziennie stają przed szeregiem różnych wyzwań, kiedy chodzimy, siedzimy i stoimy przez dłuższy czas. Łatwo jest zaniedbać je w miesiącach zimowych, kiedy chowamy je przed zimnem w ciepłych butach. W tym czasie, kiedy poświęcamy stopom jeszcze mniej uwagi, ryzyko pojawienia się twardej skóry jest większe. Własny rytuał pielęgnacji stóp jest więc niezbędny, bez względu na porę roku. A kiedy nadejdzie lato, Twoje stopy będą gotowe pokazać się w pełnej krasie – i w słońcu.  

  Dowiedz się więcej o twardej skórze i jak sobie z nią radzić

  Istnieją różne rodzaje twardej skóry, która może tworzyć się na stopach. Modzele są w pewnym sensie mechanizmem obronnym stopy. Stwardnienia powstają w miejscach, w których skóra jest popękana, tworząc barierę ochronną przed większymi urazami.1 Noszenie butów bez skarpet, nieprawidłowy ruch podczas chodzenia w wysokich obcasach, za ciasne lub zbyt luźne buty czy brak nawilżenia to wszystko czynniki mogące powodować twardą skórę.2

  Modzele nie są ogólnie szkodliwe, lecz nieleczone mogą prowadzić do boleśnie popękanej skóry, infekcji bakteryjnych i krwawienia.3 Mogą również stanowić większy problem, jeśli stopom brakuje regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, np. usuwania twardej skóry czy nawilżania specjalnymi kremami.

  Twarda skóra zwykle rozwija się, kiedy gruba skóra na podeszwach stóp szybko staje się sucha, szorstka i krucha. W miejscach, gdzie nacisk i tarcie są największe powstaje nadmiar nowych komórek, a naskórek szybko staje się zrogowaciały i suchy, ze zgrubiałą martwą skórą, przybierając nieatrakcyjny żółtawy kolor.4 W rezultacie na stopach pojawiają się okrągłe płaty twardej skóry, w szczególności wokół pięt lub na skórze pod śródstopiem.3

  Regularnie dbaj o stopy i usuwaj twardą skórę

  Twoje stopy zasługują na taką samą troskę i pielęgnację, jak reszta ciała, istotne jest zatem stworzenie własnego rytuału pielęgnacyjnego, bez względu na porę roku. Aby stopy były miękkie i zdrowe, należy regularnie usuwać z nich twardą skórę. Jeśli natomiast chodzi o modzele, nie musisz cierpieć z ich powodu przez długi czas, gdyż lekarz podiatra jest w stanie szybko je usunąć. Istnieje jednak również szereg produktów do pielęgnacji stóp, których możesz używać w zaciszu własnego domu, w tym pełna gama produktów marki Scholl.

  Rytuał pielęgnacji stóp

  Zapewne nie przyszłoby Ci do głowy, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyzwania, jakim jest usuwanie twardej skóry ze stóp są diamenty – lecz to prawda. Elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth  z kryształkami diamentów to skuteczne urządzenie, które pomoże Ci zachować jedwabistą gładkość i wspaniały wygląd stóp. Pilnik delikatnie usuwa martwy naskórek, ujawniając gładką, miękką skórę. Dodatkowo, zawarte w nim minerały morskie pomagają w bardziej łagodny sposób usuwać twardą skórę i zapewniają idealne wykończenie.

  Urządzenie obraca specjalnie zaprojektowaną głowicą Micralumina z kryształkami diamentów z wysoką prędkością, delikatnie ścierając twardą skórę. Jego stosowanie jest niezwykle łatwe, a dzięki miękkiemu w dotyku, ergonomicznemu uchwytowi również wygodne.

  Cztery opcje pielęgnacji, na okrągło

  Dostępne są cztery różne głowice, każda o różnym stopniu ziarnistości, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiednią dla twardości Twojej skóry stóp i uzyskasz doskonały efekt. Piłowanie to trwały sposób na zahamowanie nawrotów przesuszonej skóry – zaskoczy Cię, jakie to proste z pilnikiem do stóp Scholl Velvet Smooth. Nie ma znaczenia którą głowicę wybierzesz, każda z nich pasuje do wszystkich elektronicznych pilników marki Scholl.

  Ultraszybki, superbezpieczny

  Jeśli ciągle brakuje Ci czasu, pilnik do stóp Velvet Smooth  marki Scholl zapewni Ci wspaniale wyglądające stopy z szybkością błyskawicy. Intensywność działania głowicy można zmieniać, od standardowej i delikatnej po ultra- i ekstramocną, jeśli masz do czynienia z bardzo twardą warstwą martwego naskórka. Z kolei pilnik Velvet Smooth jest gotów na największe wyzwania dzięki wyjątkowo gruboziarnistej głowicy.

  Pilnik Scholl Velvet Smooth  to niezwykle skuteczne, a jednocześnie bezpieczne urządzenie. Głowica jest na tyle delikatna, że usuwa martwy naskórek nie uszkadzając obecnej pod nim zdrowej tkanki. Opracowaliśmy to rozwiązanie, ponieważ wiemy, że zabiegi z użyciem ostrych przyborów mogą być nieco bardziej złożone.

  Produkty do pielęgnacji twardej skóry stóp

  Widok twardej skóry na piętach może sprawić, że zechcesz je jedynie ukryć i zdecydowanie nie ułatwia noszenia szpilek. Na szczęście istnieją proste sposoby na pozbycie się twardej skóry, dzięki którym z przyjemnością odsłonisz gładkie stopy.

  Aby zapobiegać twardnieniu skóry stóp i zapewnić jej odpowiednie nawilżenie stosuj dobry krem nawilżający. Nawilżona skóra ma większą elastyczność i lepiej dostosowuje się do ruchów stopy. Kiedy skóra jest nawodniona, ryzyko powstawania z czasem pęknięć i innych uszkodzeń jest znacznie mniejsze.5 Aby zachować gładkość stóp i dodatkowo poprawić sposób, w jaki o nie dbasz, dodaj do codziennego rytuału pielęgnacyjnego krem nawilżający do codziennej pielęgnacji Scholl Velvet Smooth™.

  Materiały źródłowe

  1O’Reilly. Skin. Data dostępu: grudzień 2019
  https://www.oreilly.com/library/view/your-body-the/9780596805456/ch01.html

  2Web MD. Skin problems and treatments. Data dostępu: grudzień 2019
  https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/healthy-feet-tips#1

  3NHS. Corns and calluses. Data dostępu: grudzień 2019
  https://www.nhs.uk/conditions/corns-and-calluses

  4 Medical News Today. Causes of yellow feet. Data dostępu: grudzień 2019
  https://www.medicalnewstoday.com/articles/325874.php

  5 Healthline. Dehydrated skin. Data dostępu: grudzień 2019
  https://www.healthline.com/health/dehydrated-skin

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​