Rajstopy uciskowe Light Legs - czesto zadawane pytania i informacje

  Rajstopy uciskowe Light Legs – często zadawane pytania i informacje

  27 mar 2020

  Rajstopy uciskowe Light Legs – często zadawane pytania i informacje

  Wszystko, co musisz wiedzieć o rajstopach uciskowych Light Legs marki Scholl

  Jeśli męczą Cię już bolące nogi i potrzebujesz pary rajstop, które zapobiegają zmęczeniu i bólom nóg, pomogą Ci rajstopy uciskowe Light Legs™ marki Scholl. Nasze rajstopy uciskowe zostały zaprojektowane, aby zapobiegać uczuciu zmęczonych nóg od rana do wieczora – i sprawić, że nogi będą wyglądały smukło i pięknie. Jak zatem działają i jakie korzyści zdrowotne zapewnia ich noszenie?

  1. Co oznacza nazwa Light Legs?

  Rajstopy Scholl Light Legs™ to delikatne rajstopy zapewniające stopniowy ucisk. Pomagają zapobiec uczuciu zmęczonych nóg poprawiając krążenie krwi i sprawiają, że nogi wyglądają smukło i pięknie.1 Nosząc je od rana do wieczora, przez cały dzień będziesz mieć uczucie „lekkich nóg” (ang. light legs).1

  2. Czym jest stopniowy ucisk?

  Stopniowy ucisk oznacza, że ogólnie delikatny ucisk, który powodują rajstopy jest najmocniejszy w kostce i zmniejsza się sukcesywnie od kostki w górę. Ucisk wyraża się w mmHg (milimetrach słupa rtęci). Im wyższa jest wartość mmHg, tym mocniejszy jest stopniowy ucisk i tym skuteczniej rajstopy zapobiegają zmęczeniu i ciężkości nóg. Jest to szczególnie korzystne, jeśli przez długi czas siedzisz lub stoisz.1

  Dzięki technologii stopniowego ucisku Fibre Firm™ (10 mmHg w kostce, 5,5 mmHg w łydce oraz 3,5 mmHg w udzie), rajstopy Scholl Light Legs™ poprawiają krążenie w nogach od rana do wieczora, zapewniając uczucie lekkich nóg.

  3. Dla kogo stosowanie rajstop Light Legs™ marki Scholl jest najbardziej korzystne?

  Noszenie rajstop Scholl Light Legs™ wpłynie dobrze na nogi każdej osoby, która je założy, w szczególności, jeśli spędza sporo czasu siedząc lub stojąc bądź głównie w pozycji siedzącej. Rajstopy zostały zaprojektowane z wykorzystaniem trójwymiarowej struktury splotu, dzięki czemu są niezwykle miękkie, a co za tym idzie zapewniają komfort noszenia przez cały dzień.

  4. Czy potrzebuję recepty?

  Rajstopy Scholl Light Legs™ są gotowe do noszenia i nie wymagają recepty.

  5. Jakie są dostępne kolory, grubości i rozmiary rajstop?

  Rajstopy Light Legs™ są obecnie dostępne w wersji nieprzezroczystej 60 DEN w kolorze czarnym. Wszystkie rajstopy Light Legs™ dostępne są w czterech rozmiarach: S, M, L i XL. Zapoznaj się z poniższą tabelą rozmiarów, aby wybrać odpowiedni dla siebie.

  6. Jak trwałe są rajstopy?

  Rajstopy Scholl Light Legs™ produkowane są z wysokiej jakości przędzy, dzięki czemu są mniej podatne na uszkodzenia podczas zakładania i noszenia. Wersja 60 DEN zachowa swoje właściwości do 100 cykli prania, a wersja 20 DEN do 50 cykli prania. Trójwymiarowa struktura splotu sprawia, że są niezwykle elastyczne i zachowują swój kształt pomimo wielokrotnego noszenia.

  7. Przez ile godzin dziennie należy nosić rajstopy Scholl Light Legs™, aby mieć uczucie lekkości nóg?

  Możesz nosić rajstopy Scholl Light Legs™ przez tyle godzin dziennie, ile zechcesz. Są tak wygodne i miękkie, że może się okazać, że będziesz mieć ochotę nosić je przez cały dzień.

  8. Czy kiedy w rajstopach Scholl Light Legs™ puści oczko, wpłynie to na siłę ucisku?

  Oczko nie wpłynie na siłę ucisku rajstop.2 Wersja DEN 20 jest bardziej delikatna i podatna na występowanie oczek niż wersja 60 DEN, lecz obie zostały stworzone z wykorzystaniem technologii „Ladder Lock”, która pomaga zapobiegać powstawaniu oczek.

  9. Czy nosząc rajstopy Scholl Light Legs™ mogę stosować balsamy i kremy do nóg?

  Tak. Stosowanie balsamów i kremów do ciała nie ma wpływu na działanie rajstop Scholl Light Legs™. Więcej informacji oraz instrukcję zakładania rajstop Scholl Light Legs™ znajdziesz na opakowaniu.

  Materiały źródłowe

  1 NHS. Live well. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.nhs.uk/live-well/healthy-body/prevent-dvt-when-you-travel

  2 Forbes. What’s the science behind compression tights helping you run. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.forbes.com/sites/brucelee/2017/06/03/whats-the-science-behind-compression-tights-helping-you-run/#191b80c34cca

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​