Przygotowanie stop do wakacji

  Przygotowanie stóp do wakacji

  27 mar 2020

  Przygotuj stopy do wakacji z marką Scholl

  Przygotowanie stóp do wakacji

  Przygotuj stopy do wakacji z marką Scholl

  Wszyscy nie możemy doczekać się lata, lecz lato często przychodzi szybciej, niż się spodziewamy. To właśnie wtedy zdajesz sobie sprawę, że Twoje stopy zostały zaniedbane przez kolejną zimę i zwyczajnie nie są gotowe na odsłonięte sandały. Jeśli nadszedł czas zrobić ze stopami wiosenne porządki, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  Krok 1: Dokładnie umyj i osusz stopy

  Może się to wydawać oczywiste, lecz przed pokryciem stóp wszelkiej maści kremami i eliksirami bardzo ważne jest ich umycie i oczyszczenie. Pamiętaj też o dokładnym osuszeniu.

  Krok 2: Paznokcie w formie – przycięte

  Przycięte paznokcie to latem konieczność. Nie tylko wyglądają wtedy lepiej – istnieje również mniejsze ryzyko, że będą powodować ból i dyskomfort.1 Pamiętaj, aby do obcinania paznokci używać specjalistycznego produktu, np. Obcinacz do paznokci Scholl. Obcinaj paznokcie wzdłuż prostej linii, bez przycinania w rogach, aby zapobiec bolesnemu wrastaniu paznokcia. Następnie delikatnie wyrównaj paznokcie w rogach i wzdłuż brzegów za pomocą pilnika, co pomoże zapobiec pękaniu brzegów.1

  Krok 3: Pozbądź się twardej skóry

  Twarda skóra może stanowić szpecący, a nawet bolesny skutek uboczny zimowego zaniedbania stóp. Zdecydowanie nie jest to atrakcyjny, letni widok. Biegnij zatem do najbliższej apteki lub drogerii po elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth. Wyposażony jest w głowicę pokrytą drobno zmielonymi kryształkami diamentów, która pozwoli Ci bez wysiłku pozbyć się twardej skóry, pozostawiając stopy gładkie i piękne – gotowe do lata.

  Krok 4: Urządź stopom relaksującą kąpiel

  Po tym, jak ciężko dla Ciebie pracowały całą zimę, podaruj swoim stopom przyjemną ciepłą kąpiel.1 10-15 minut w wodzie pomoże im się zrelaksować, zmiękczy naskórek i otworzy pory, przygotowując skórę na warstwę preparatu nawilżającego.

  Krok 5: Pozbądź się skórek

  Postrzępione skórki mogą zniweczyć całą ciężką pracę, jaką wkładasz w dobry wygląd paznokci. Zatem po namoczeniu stóp delikatnie odsuń skórki za pomocą zaokrąglonego przyrządu do odsuwania skórek. Nigdy nie obcinaj skórek. To żywa skóra, która stanowi barierę ochronną przed grzybami i bakteriami powodującymi infekcje.2

  Krok 6: Regularna pielęgnacja

  Twoja skóra może mieć latem skłonność do przesuszania się, szczególnie jeśli dużo chodzisz w klapkach i sandałach.3 To dlatego tak ważne jest regularne nawilżanie stóp specjalistycznym preparatem, np. kremem nawilżającym do stóp i paznokci Scholl. Kremy do stóp zawierają znacznie bogatsze składniki niż zwykłe balsamy do ciała. Ich codzienne stosowanie może pomóc Ci zachować miękką, jędrną i piękną skórę stóp.

  Aby uzyskać bardziej długotrwałą gładkość, wypróbuj nawilżającej maski Pedi Mask™️ z olejkiem kokosowym Scholl, która zapewni intensywne uczucie nawilżenia.

  Krok 7: Bezpieczne opalanie

  Jeśli chodzi o stosowanie kremu do opalania, o stopach często przypominamy sobie zbyt późno. Może to prowadzić do uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV i poparzeń, nie zapomnij więc o ochronie stóp kremem do opalania, kiedy kolejny raz udasz się na wygodny leżak w słoneczny dzień.4 Nie ma to jak blask muśniętej słońcem skóry na letnim przyjęciu – od stóp do głów.

  Materiały żródłowe

  1Healthline. How to cut toenails. Data dostępu: listopad 2019
  https://www.healthline.com/health/how-to-cut-toenails

  2Everyday Health. Toenail cutting tips. Data dostępu: listopad 2019
  https://www.everydayhealth.com/foot-health/toenail-cutting-tips.aspx

  3Healthline. Cuticle Care. Data dostępu: listopad 2019
  https://www.healthline.com/health/cuticle#cuticle-care

  4Mayo Clinic. Sunburn. Data dostępu: listopad 2019
  https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sunburn/symptoms-causes/syc-20355922

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​