Przewodnik po festiwalowej pielegnacji stop

  Przewodnik po festiwalowej pielęgnacji stóp

  27 mar 2020

  W miarę rosnącego zapotrzebowania na wyjątkowe doświadczenia pojawia się coraz więcej festiwali oferujących wszelkiego rodzaju rozrywkę, od muzyki i sztuki po jedzenie i repertuar komediowy.

  Przewodnik po festiwalowej pielęgnacji stóp

  Festiwalowy niezbędnik pielęgnacyjny

  W miarę rosnącego zapotrzebowania na wyjątkowe doświadczenia pojawia się coraz więcej festiwali oferujących wszelkiego rodzaju rozrywkę, od muzyki i sztuki po jedzenie i repertuar komediowy. Jednak bez względu na to, czy wybierasz się tylko na jeden dzień, który zamierzasz przetańczyć, czy spędzisz na imprezowaniu cały weekend, pamiętaj, aby zadbać o swoje ciało – po same czubki palców Twoich zmęczonych stóp.

  Udział w festiwalu może czasem przypominać wydarzenie sportowe, gdyż często na miejscu pokonujemy co najmniej 8 kilometrów dziennie.2 Przygotowaliśmy zatem przydatne wskazówki, dzięki którym w sezonie festiwalowym będziesz cieszyć się zdrowiem – od stóp do głów.

  Noś odpowiednie obuwie i dbaj o stopy

  Od wyboru odpowiedniego obuwia po produkty do pielęgnacji stóp – jest mnóstwo rzeczy, które możesz ze sobą zabrać, aby zadbać o stopy w sezonie festiwalowym. Pogoda w wakacje jest często nieprzewidywalna, zatem warto spakować buty na wypadek deszczowej i słonecznej aury. Kalosze i grube skarpety chronią stopy przed deszczem i błotem, lecz jeśli Twoje stopy mimo wszystko zmokną, osusz je i jak najszybciej załóż świeże skarpety, aby uniknąć problemów, jakie może spowodować wilgoć.3 Jeśli dopisze Ci szczęście i zdarzy się kilka dni słońca, przez festiwal możesz swobodnie przemaszerować w klapkach lub trampkach.

  Poruszanie się pomiędzy namiotem a różnymi scenami oznacza, że prawdopodobnie pokonasz spore odległości – najlepiej nie zabieraj więc na festiwal nowych butów, które mogą obetrzeć stopy i spowodować pęcherze.4 Niemniej dobrze być przygotowanym. Dobrym pomysłem będzie spakowanie zapasu plastrów na pęcherze.

  Pamiętaj o nawadnianiu

  Kiedy świetnie się bawisz w pełnym słońcu, łatwo jest zapomnieć o czymś tak oczywistym jak picie odpowiedniej ilości wody. Mimo że woda nie jest najbardziej ekscytującym wyborem dostępnym na festiwalach, potrzebujesz jej, aby Twoje ciało i skóra pozostały nawodnione. Butelka wody mineralnej pod ręką i korzystanie z dostępnych punktów uzupełniania wody pomoże Ci zapobiec odwodnieniu. Woda kokosowa to doskonała alternatywa dla zwykłej wody mineralnej, ponieważ jest nieco słodsza i pełna elektrolitów, które pomogą lepiej nawodnić organizm.6 Nie zapomnij też pilnować poziomu spożycia kofeiny i alkoholu, gdyż ani jedno, ani drugie nie stanowi dobrego substytutu dla wody.

  Zachowaj świeżość

  Nie masz ochoty próbować tego lata szczęścia i korzystać z festiwalowych pryszniców? Chusteczki myjące do ciała to festiwalowa konieczność – pomogą Ci usunąć brud, makijaż, resztki kremu z filtrem i potu po całym dniu. Może je łatwo wyrzucić, a ponadto dostępny jest szeroki wybór chusteczek do twarzy i ciała, dzięki którym poczujesz się świeżo i będziesz gotowa na kolejny dzień koncertów. Jeśli jednak postanowisz udać się pod prysznic, pamiętaj o założeniu klapek, aby uniknąć zarazków i infekcji, takich jak kurzajki i brodawki, które w tego rodzaju warunkach mogą się łatwo przenosić.7

  Paliwo dla twojego organizmu

  W ostatnich latach dokonywanie bardziej świadomych wyborów żywienowych na festiwalach stało się znacznie łatwiejsze. Rozpocznij poranek od pożywnego śniadania, np. owsianki, wysokobiałkowych „kulek mocy” lub owoców, które pomogą Ci zachować energię przez cały dzień.8 Z pewnością dostępny będzie szereg stoisk oferujących zdrowe alternatywy dla standardowych posiłków – pobudzą Cię do działania i przygotują do dnia pełnego festiwalowych atrakcji. Możesz również gasić pragnienie i utrzymać nawodnienie organizmu sięgając po owoce i warzywa z dużą zawartością wody. Jeśli chcesz dodać sobie siły i energii, a jednocześnie zapewnić organizmowi nawodnienie, wybieraj przekąski, takie jak arbuz, czy ogórek, gdyż zawierają dużo wody.8 Są orzeźwiające, ale również pełne wartości odżywczych.8

  Chroń skórę

  Bez względu na to, co mówi przed wyjazdem prognoza pogody, pamiętaj, aby zabrać krem z filtrem przeciwsłonecznym.9 Na większości festiwali nie ma wielu zacienionych miejsc, w szczególności w czasie, kiedy uczestniczysz w koncertach ulubionych wykonawców. Zatem odpowiednio osłaniaj się od słońca i nie zapomnij zabezpieczyć skóry przed promieniami UV kremem z filtrem.9

  Materiały źródłowe

  1 Mintel Press office. Raving mad: UK music festival attendance at highest level in four years. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.mintel.com/press-centre/leisure/raving-mad-uk-music-festival-attendance-at-highest-level-in-four-years

  2 Gigwise. Festival goers can walk over 5 miles each day. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.gigwise.com/news/101497/miles-walked-and-calories-burned-at-festivals-glastonbury-v-festival

  3 Very Well fit. 10 ways to keep your feet warm on a cold weather walk. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.verywellfit.com/ways-to-keep-feet-warm-cold-weather-walk-3435230

  4 Very well lift. 7 strategies to prevent foot blisters. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.verywellfit.com/blisters-begone-seven-strategies-to-prevent-blisters-3432491

  5 NHS. Hydration. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.nhsinform.scot

  6 WebMD. The truth about coconut water. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.webmd.com/food-recipes/features/truth-about-coconut-water

  7 NHS. Verrucae & warts. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.nhs.uk/conditions/warts-and-verrucas

  8 Clean Eating. (2017) How to eat healthy at a music festival. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.cleaneatingmag.com/clean-living/have-your-health-and-festival-fun-too-with-lisa-shanken

  9 NHS. Live well. Data dostępu: październik 2019.
  https://www.nhs.uk/livewell/skin/pages/sunsafe.aspx

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​