Nasz domowy rytual pedicure zapewniajacy miekkosc stop

  Nasz domowy rytuał pedicure zapewniający miękkość stóp

  27 mar 2020

  Jedwabiście gładkie stopy – przewodnik marki Scholl

  Nasz domowy rytuał pedicure zapewniający miękkość stóp

  Jedwabiście gładkie stopy – przewodnik marki Scholl

  Od długich spacerów w ciężkich butach po noce przetańczone na parkiecie czy sporadyczny poranny jogging – trzeba przyznać, że nasze stopy mają bardzo napięty grafik. Nie będzie zatem niespodzianką, że problem twardej skóry może w którymś momencie dotknąć każdego z nas. Na stopach znajduje się mniej gruczołów łojowych niż na innych częściach ciała, co może prowadzić do przesuszenia skóry.1 Jednak dzięki prostym codziennym rytuałom możesz zachować gładkość stóp i sprawić, że będą gotowe na każde wyzwanie.

  Znaczenie nawilżania

  Jeśli chcesz uniknąć przesuszonej skóry stóp, pamiętaj o jej nawilżaniu. To tutaj do akcji wkraczają preparaty intensywnie nawilżające. Scholl Nawilżająca maska Pedi Mask™️ z olejkiem makadamia oraz Scholl Krem do stóp - Szybkie Nawilżenie łatwo wchłaniają się w skórę, pomagając jej utrzymać naturalne nawilżenie w wierzchniej warstwie naskórka. Działają również jako dodatkowa bariera chroniąca skórę przed działaniem czynników atmosferycznych. Maskę i krem do stóp możesz stosować regularnie, po wykonaniu peelingu stóp lub po prostu po wzięciu prysznica.

  Ścieraj, ale nie za mocno

  Złuszczanie to świetny sposób na suchą skórę, należy jednak pamiętać, że nawet twardą skórę można uszkodzić. Wszelkie zadraśnięcia i otarcia mogą się goić przez dłuższy czas, a w międzyczasie spowodować zakażenie.2 Lepiej wykonywać delikatny peeling raz na tydzień niż zrobić bardzo intensywny jednorazowy zabieg. Najlepszym sposobem na zapewnienie stopom jedwabistej gładkości jest regularne wykonywanie pedicure. I nie mamy tu na myśli kosztownych, profesjonalnych zabiegów.

  Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak opanować sztukę domowego pedicure.

  Czy zapewniasz swoim stopom wystarczająco dużo troskliwej pielęgnacji?

  Dbanie o stopy jest równie istotne, co dbanie o pozostałe części ciała, a regularny pedicure pomoże Ci zachować wypoczęte, zdrowe i świetnie wyglądające stopy. Nie musi to jednak oznaczać wydawania masy pieniędzy na liczne, drogie wizyty w salonie kosmetycznym – z łatwością zrobisz pedicure na profesjonalnym poziomie we własnym domu.  

  Nasz domowy rytuał pedicure zapewniający miękkość stóp

  1. Zacznij od paznokci u nóg. Zmyj stary lakier i przytnij paznokcie na prosto za pomocą specjalnych nożyczek do paznokci u nóg, aby osiągnąć najlepszy rezultat.
  2. Namocz stopy w misce ciepłej wody – mocz je przez 10-15 minut, a w międzyczasie odpręż się, zrelaksuj i zaczekaj aż skóra zmięknie.
  3. Czas teraz usunąć martwy naskórek. Specjalistyczne produkty, takie jak elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth, pomogą Ci szybko i bez wysiłku pozbyć się twardej skóry, pozostawiając piękne, miękkie i gładkie stopy. Wybierz odpowiednie ustawienie: delikatne złuszczanie umożliwiające delikatne usunięcie twardej skóry i idealne wykończenie, standardowe złuszczanie do normalnej twardej skóry, ekstramocne złuszczanie do bardzo twardej skóry oraz ultramocne złuszczanie, które poradzi sobie z najtwardszą skórą i zapewni doskonałe wykończenie. Kiedy już pozbędziesz się twardej skóry, urządź stopom kolejną krótką kąpiel.
  4. A teraz część, na którą Twoje stopy czekają najbardziej. Czas na cudowny, nawilżający masaż stóp. Jest nie tylko przyjemny, ale również poprawia krążenie krwi. Aby zachować równowagę wodną skóry, wypróbuj PediMask nawilżającą maskę do stóp Scholl.
  5. Teraz, kiedy Twoje stopy są już gładkie, miękkie i nawilżone, możesz nałożyć parę miękkich, czystych skarpet, aby zapewnić im ciepło i pozwolić preparatowi nawilżającemu wniknąć głębiej w skórę.
  6. Nie odkładaj kolejnej sesji pielęgnacyjnej zbyt długo. Regularny pedicure to sekret zdrowszych stóp, które z radością pokażesz w sandałach.

  Materiały żródłowe

  1Britannica. Sebaceous gland. Data dostępu: listopad 2019.
  https://www.britannica.com/science/sebaceous-gland

  2Healthline. Over-exfoliation. Data dostępu: listopad 2019.
  https://www.he

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​