Lekkim krokiem: wskazowki marki Scholl dotyczace pielegnacji i komfortu stop

  Lekkim krokiem: wskazówki marki Scholl dotyczące pielęgnacji i komfortu stóp

  27 mar 2020

  Wiele z nas zwyczajnie znosi ból i zmęczenie stóp, uznając to za normalny skutek uboczny pracowitego dnia.

  Lekkim krokiem: wskazówki marki Scholl dotyczące pielęgnacji i komfortu stóp

  Wskazówki marki Scholl dotyczące pielęgnacji i komfortu stóp

  Wiele z nas zwyczajnie znosi ból i zmęczenie stóp, uznając to za normalny skutek uboczny pracowitego dnia. Nasze stopy nie powinny jednak cierpieć bez potrzeby, kiedy dostępne są tak proste rozwiązania, jak wkładki żelowe Scholl GelActiv™. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak zminimalizować ból i zmaksymalizować komfort stóp z marką Scholl.

  Wybór odpowiednich wkładek

  Wkładki Scholl GelActiv™ dostępne są w trzech wariantach – do codziennego obuwia, do obuwia sportowego i do obuwia do pracy. Zatem bez względu na to, czy pracujesz, grasz, bawisz się, czy ścigasz, znajdziesz idealne wkładki, które zapewnią Twoim stopom komfort.

  Wkładki żelowe Scholl GelActiv™ do codziennego obuwia to świetny, uniwersalny produkt, który pomoże zmniejszyć nadmierne obciążenie stóp, pasujący do butów noszonych na co dzień. Jeśli odczuwasz zmęczenie stóp po codziennej trasie do i z pracy, większych zakupach czy długim spacerze po parku, miękkie wkładki codziennego użytku sprawdzą się doskonale.

  Wkładki żelowe Scholl GelActiv™ do obuwia sportowego będą Twoim faworytem, jeśli to właśnie ulubiony sport sprawia, że Twoje stawy, kostki, kolana i stopy są bardziej obciążone. Wkładki te zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o aktywności fizycznej, od siłowni po park, od górskich wędrówek po jogging i wiele innych sportów. Świetnie sprawdzą się w butach treningowych, tenisówkach i innych. Amortyzujący żel pomaga zminimalizować obciążenie, dzięki czemu stawy pozostają sprężyste bez uczucia dyskomfortu. Podparcie podbicia zmniejsza prawdopodobieństwo nadmiernej pronacji, czyli ruchu, w którym w momencie kontaktu z podłożem stopa rotuje do wewnątrz. Wkładki zapewniają stabilne wsparcie i redukują nacisk. Zatem bez względu na to, czy wolisz siłownię, bieganie w parku czy wędrówki po górach, żelowe wkładki Scholl pozwolą Ci zapomnieć o bólu i przeciążeniu stóp.

  Wkładki żelowe Scholl GelActiv™ do obuwia do pracy z pewnością pozwolą Twoim stopom odetchnąć, jeśli Twoja praca oznacza długie godziny stania lub chodzenia, np. w budownictwie, gastronomii czy nawet rzemiośle. Wkładki można stosować w formalnych butach do pracy, lecz również w tych noszonych na co dzień. Miękka żelowa poduszka pomaga zmniejszyć nadmierne obciążenie stóp po długim czasie stania czy nawet dłuższym spacerze z psem, w szczególności po twardych nawierzchniach. Maleńkie perforacje w powierzchni wkładki mają za zadanie utrzymywać suchość i zapobiegać poceniu się stóp, zmniejszając w ten sposób ryzyko rozwoju bakterii.

  Bez względu na to, które wkładki wybierzesz, możesz mieć pewność, że Twoje stopy i podbicie odczują większy komfort, wsparcie i amortyzację wstrząsów. Możesz zatem z przyjemnością niecierpliwie czekać na koniec dnia – Twoje stopy będą bardziej wypoczęte i mniej bolesne.

  Obuwie też ma znaczenie

  Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie komfortu jest staranne dobranie butów, które nosisz. Botki czy kozaki mogą być cięższe, lecz zapewniają więcej wsparcia i stabilności – jest to pewien kompromis. Natomiast buty na cienkiej podeszwie, takie jak baleriny czy sandały, nie zapewniają zbyt wiele wsparcia, co może wpływać na Twoje stopy, w szczególności na ich podbicie. Korzystne może być stosowanie wkładek.

  Zatem z myślą o komforcie skóry stóp staraj się zmieniać buty, które nosisz na co dzień i nie nosić tej samej pary dłużej niż przez dwa dni z rzędu. Pozwoli to na dokładne wyschnięcie nosków i innych części buta, a Ty nie będziesz nosić coraz bardziej wilgotnych butów, co może mieć negatywny wpływ na stopy. 

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​