Jakie sa przyczyny suchej skory stop

  Jakie są przyczyny suchej skóry stóp?

  27 mar 2020

  Czasami skóra na podeszwach stóp staje się odwodniona, a co za tym idzie przesuszona i szorstka.

  Jakie są przyczyny suchej skóry stóp?

  Jakie są przyczyny suchej skóry stóp?

  Skóra stóp jest wyjątkowa. Jest nawet do 30 razy grubsza1 i ma mniej gruczołów łojowych niż skóra na pozostałej powierzchni ciała2 – nie będzie zatem zaskoczeniem fakt, że sucha skóra na stopach może na którymś etapie życia stać się problemem każdego z nas. W szczególności w letnich miesiącach stopy są bardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych, a skóra na podeszwach stóp staje się odwodniona, a co za tym idzie przesuszona i szorstka.3 Nie wygląda to najlepiej, kiedy chodzisz w odsłoniętych letnich sandałach. Jeśli tego lata wolisz pokazać gładkie, miękkie i piękne stopy, służymy pomocą.

  Jak radzić sobie z suchą skórą

  Dobra wiadomość jest taka, że już odrobina uwagi i troski może w przypadku suchych stóp zrobić ogromną różnicę. Stosowanie przyjaznego dla stóp preparatu nawilżającego o bogatej konsystencji, np. kremu zmiękczającego twardą skórę stóp, może przekształcić Twoje stopy z suchych i matowych w miękkie i bajecznie piękne już po pierwszym użyciu. W jaki sposób? Po pierwsze, innowacyjna głęboko nawilżająca formuła złuszcza martwy naskórek. Pozwala to preparatowi nawilżającemu przeniknąć głębiej, aby ponownie nawodnić skórę.

  Jeśli warstwa twardej skóry na Twoich stopach jest stosunkowo gruba, przed nawilżaniem najlepiej ją usunąć. Wypróbuj elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth, aby pozbyć się twardych warstw naskórka szybko i łatwo. Następnie nałóż preparat nawilżający opracowany specjalnie dla skóry stóp, np. krem szybko nawilżający do stóp z serii Scholl Expert Care. Zawiera on alantoinę i kwas mlekowy, dzięki czemu zapewnia nawilżenie w miejscach, w których stopy potrzebują go najbardziej.

  Sucha skóra – ciężkie przypadki

  Popękane pięty leczy się nieco trudniej niż twardą skórę. Jednak z kremem regenerującym na popękane pięty marki Scholl jest to możliwe. Jeśli zaniedbasz stopy, sucha skóra może zacząć pękać. Niewielkie szczeliny mogą przekształcić się w głębsze pęknięcia kilku warstw naskórka, powodując czasem ból i pieczenie, w szczególności na piętach.3 Krem na pękającą skórę pięt Active Repair K+ pozwoli Ci uzyskać widoczną poprawę już po trzech dniach stosowania. Głęboko nawilża bardzo suchą skórę, a ponieważ zawiera keratynę, pomaga odbudować i zregenerować uszkodzony naskórek.

  Aby stopy nie przysparzały Ci ciągłych problemów, musisz jedynie pamiętać, aby uwzględnić je w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Kiedy nawilżasz resztę ciała, nie zapomnij posmarować stóp kremem nawilżającym do stóp z serii Scholl Expert Care. Łatwo się wchłania i można go stosować codziennie. 

  Materiały źródłowe

  1 Robert miller Dermatology. Anatomy of the skin. Data dostępu: listopad 2019.
  http://www.robertmillermd.com/anatomy_of_the_skin.html

  2 Baby foot. Why your foot skin gets so dry and rough. Data dostępu: listopad 2019.
  https://www.babyfoot.com/blog/why-your-foot-skin-gets-so-dry-and-rough

  3 Medical News today. best remedies for dry skin on the feet. Data dostępu: listopad 2019.
  https://www.medicalnewstoday.com/articles/324909.php#treatments-and-remedies

  Katalog produktów

  Powiązane produkty​